Strona głównaKonsoleSNES skończył 30 lat

SNES skończył 30 lat

Trzydzieści lat temu na rynku amerykańskim zadebiutowała konsola Super Nintendo Entertainment System. Rok wcześniej pojawiła się na rynku japońskim jako Super Famicom.

NEST w Ameryce Północnej zadebiutował w 1991 roku, japońska wersja konsoli Super Famicom pojawiła się w listopadzie 1990 roku. Obie wersje urządzenia różniły  się wyglądałem, co jest zasługą projektanta przemysłowego Lance’a Barra. Połączenie ostrych krawędzi z zaokrągleniami oraz charakterystyczną kolorystyką sprawiło, że konsola stała się ikoną sprzętu nowej generacji.

Zobacz: Jak efektywnie wykorzystać swój serwer dedykowany w gamingu?

snes

Zanim SNES został zastąpiony przez konsolę N64 w 1996 roku, 16-bitowa maszyna Nintendo sprzedała się w milionach egzemplarzy. Całkowita sprzedaż wyniosła 49,1 miliona sztuk, co czyni tę konsolę ósmą najlepiej sprzedającą się konsolą Nintendo wszechczasów. Wyprzedzając  N64, GameCube i Wii U z dużym marginesem, a także Sega Genesis o prawie 20 milionów sztuk.

Obecnie SNES żyje dzięki usłudze subskrypcji Nintendo Switch Online, która powoli dodaje gry ze swojej biblioteki do Nintendo Switch. Dostępna jest również mini konsola Super NES Classic Edition, która została wydana w 2017 roku i zawierała 21 preinstalowanych tytułów SNES. Jak dotąd okazała się całkiem intratnym przedsięwzięciem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię