Strona głównaKonsoleSony grozi pozwami twórcom nieoficjalnych paneli do PS5

Sony grozi pozwami twórcom nieoficjalnych paneli do PS5

Szansa na zgarnięcie alternatywnego wyglądu do PS5 właśnie zniknęła. Jeżeli kupicie jakiś panel do swojej konsoli, stworzy je Sony.

Wygląd PlayStation 5 nie przypadł niektórym osobom do gustu. Wiele z nich ucieszyło się więc, kiedy w ostatnich tygodniach zaczęły krążyć strony produkujące różnokolorowe panele do PS5. Teraz okazuje się, że ich zakup nie będzie jednak możliwy.

Zobacz: Demon’s Souls na PlayStation 5 nie dostanie ray tracingu

W rozmowie z VGC osoby odpowiedzialne za stronę CustomizeMyPlates.com poinformowały, że zmuszono ich do anulowania dotychczasowych zamówień. Zaledwie dzień po stworzeniu pierwszej firmy, PlateStation5, prawnicy Sony zasugerowali zmianę nazwy. Chwilę później zaproponowali również zamknięcie całego interesu.

Ich zdaniem panele do konsoli są własnością intelektualną Sony. Jeżeli CustomizeMyPlates miałoby kontynuować sprzedaż swoich paneli, prawdopodobnie wylądowaliby w sądzie. Twórcy strony zwracają aktualnie pieniądze za wszystkie złożone do tej pory zamówienia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVGC
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię