Advertisement
Strona głównaGryAktualnościSony nie weźmie udziału w E3 2020

Sony nie weźmie udziału w E3 2020

To już drugi rok z rzędu dla „niebieskich”. 

O spekulacjach dotyczących braku Sony na kolejnym E3 wspominaliśmy już kilka dni temu. Teraz na łamach GamesIndustry.biz zostało jednak opublikowane oficjalne oświadczenie, w którym dostajemy kilka wyjaśnień ze strony reprezentanta Sony Interactive Entertainment.

Zobacz: Kto wygrał E3 2019? Dane jasno pokazują, kto królował w Los Angeles

„Darzymy organizację ESA bardzo dużym szacunkiem, ale doszliśmy do wniosku, że E3 2020 nie jest odpowiednią imprezą do głoszenia tego, na czym chcemy się skupić w tym roku.” – poinformowało Sony. „W 2020 będziemy kontynuować strategię globalnych wydarzeń, biorąc udział w setkach imprez dla konsumentów na całym świecie. Naszym celem jest wzbudzenie w fanach poczucia, że są częścią rodziny PlayStation”.

Chociaż sama wypowiedź Sony nie wytłumaczyła oczywiście nic, czego można było się spodziewać, patrząc na perspektywę najbliższą przyszłość całego rynku konsolowego, jest to bardzo odważna decyzja. Sony decyduje się zrezygnować z udziału w największych targach gamingowych roku w czasie klasycznej konsolowej wojny, kiedy Microsoft będzie prześcigał się z Sony o to, czyj sprzęt nowej generacji będzie silniejszy i wydajniejszy.

Sony prawdopodobnie ma już jednak jakiś inny plan, a organizatorzy targów zapewniają, że mimo tej decyzji SIE, E3 2020 będzie świetną imprezą pełną ekscytujących wydarzeń.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię