Strona głównaKonsoleSony opatentował nową technologię Playstation VR, która zapobiega zawrotom głowy

Sony opatentował nową technologię Playstation VR, która zapobiega zawrotom głowy

Jedną z podstawowych wad dzisiejszych zestawów VR jest wywoływanie u niektórych użytkowników zawrotów głowy i nudności. Playstation opatentowało nową technologię, która ma być rozwiązaniem tego problemu.

Sony dotychczas sprzedało ponad 3 miliony zestawów Playstatnion VR. Wynik ten jest bardzo imponujący jednak z pewnością będzie on znacznie wyższy, jeżeli uda się wyeliminować opisywane wyżej problemy. System eliminujący chorobę lokomocyjną wywoływaną przez gogle VR został opatentowany przez Sony w zeszłym roku. Jednak informacje o tym fakcie zostały ujawnione dopiero kilka dni temu.

Opis technologii wygląda na dość skomplikowany. Będzie on wykorzystywał kamerę śledzącą ruch oczu, czujnik ciśnienia, wilgoci oraz inne tego typu czujniki weryfikujące kiedy gracz może poczuć się źle. Gdy moment ten zostanie wykryty urządzenia ma dostosować wyświetlany obraz tak żeby gracz nie poczuł nudności.

Oryginalny opis działania technologii został przedstawiony poniżej:

Teraz pozostaje poczekać i przekonać się czy patent ten pomoże zwiększyć sprzedaż urządzeń Sony. Z pewnością jest to coś interesującego i zdecydowanie przydatnego. Mieliście nudności lub znacie kogoś komu się „ulało” po VR-owej sesji? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

2 KOMENTARZE

    • Po pierwszej 15 minutowej sesji bardzo słabo się poczułem, w głowie mi się kręciło, było niedobrze i to przez prawie godzinę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię