Strona głównaKonsoleSony pracuje nad 10 grami live service

Sony pracuje nad 10 grami live service

Sony ma przed sobą bardzo ambitnych kilka lat. Do 2026 roku na PS5 i PS4 ma pojawić się łącznie 10 gier live service. 

Najpierw mówiło się o przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft. Teraz dyskusja zeszła na jeszcze świeższy temat – zakup Bungie. Twórców Destiny 2 przejęło Sony i wygląda na to, że jest to część wieloletniego planu rozwoju gatunku live service na konsolach PlayStation.

Zobacz: Warframe – zapowiedź nowej ekspansji Angels of the Zariman

Już w oficjalnym ogłoszeniu przejęcia Bungie można było przeczytać o chęci tworzenia gier live service. Bungie ma w tym oczywiście ogromne doświadczenie i ma funkcjonować w PlayStation Studios jako wykładowca dla pozostałych deweloperów. Studia będą się od nich uczyć, a potem stosować zebrane lekcje w swoich projektach.

Podczas ostatniego raportu finansowego Jim Ryan poinformował, że do marca 2026 roku na PS5 i PS4 trafi 10 gier live service. Sony zmienia nieco strategię rozwoju i oprócz single playerów postawią również na gry online. Wśród tych nieznanych nam niestety tytułów znajduje się na pewno nowe IP od Bungie oraz multiplayer, nad którym pracuje Naughty Dog.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVGC
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię