Strona głównaGrySpider-Man to dopiero początek. Powstanie Marvel Gaming Universe?

Spider-Man to dopiero początek. Powstanie Marvel Gaming Universe?

Spider-Man okazał się najlepiej sprzedającym się exclusivem na PlayStation. Pobił nawet rewelacyjne God of War 4. Dla graczy to świetna informacja, bo oznacza to, że powstanie coś na kształt Marvel Gaming Universe.

Każdy szanujący się fan komików i świata superbohaterów powinien wiedzieć czym jest MCU, czyli Marvel Cinematic Universe. To kinowe uniwersum Marvela, które rozpoczęło się 10 lat temu za sprawą pierwszej części przygód Iron Mana. Teraz takim Tonym Starkiem dla świata gier ma być Spider-Man, który niedawno został wydany na PlayStation 4. Gra okazała się tak dużym sukcesem, że prawdopodobnie powstanie Marvel Gaming Universe.

Potwierdził to Bill Rosemann, który w Marvelu jest odpowiedzialny właśnie za gry. Na swoim Twitterze napisał on, że Spider-Man jest dla nich tym w świecie gier, czym dla filmów był pierwszy Iron Man. Jednocześnie przyznał, że Człowiek Pająk otwiera dla nich zupełnie nową erę konsolowych gier w świecie Marvela.

Powyższa wypowiedź jednocześnie ucieszyła i zmartwiła wielu fanów komiksowego uniwersum. O ile sama informacja o planach na kolejne tytuły z bohaterami Marvela jest świetna, to zastanawiające jest stwierdzenie o grach konsolowych. Czy to oznacza, że kolejne gry – tak samo jaki Spider-Man – będą wydawane ekskluzywnie na konsolę PlayStation? Tego na ten moment nie wiemy. Osobiście mam nadzieję, że w planach pojawią się też PC-ty.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceFraghero
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię