Strona głównaMobileAktualnościSpotify usuwa często używaną funkcję aplikacji na Androida. Użytkownicy są wzburzeni

Spotify usuwa często używaną funkcję aplikacji na Androida. Użytkownicy są wzburzeni

Jak zdenerwować dziesiątki tysięcy użytkowników jedną, małą aktualizacją? Nie, nie mówię o Fortnite – tym razem to Spotify namieszało. Z najnowszej wersji apki na Androida zniknęła pewna bardzo lubiana funkcja.

Chodzi o widget, który pojawiał się na ekranie głównym i który pozwalał na łatwe sterowanie muzyką. Wygląda na to, że ktoś w Spotify nie sprawdził ile osób faktycznie używa tej funkcji i w wersji 8.5 po prostu się jej pozbyto. Powód? Jak argumentują autorzy apki, chodzi o zaangażowanie zespołu w inne, bardziej priorytetowe projekty.

Zobacz: Muzyka z serii gier Final Fantasy teraz dostępna na Spotify

Skutek mógł być tylko jeden – głosy świętego oburzenia. Dotarły one co prawda do twórców Spotify, dzięki czemu powstała ankieta, w której można głosować za przywróceniem widgetu, ale… nie w tej chwili. Jeśli uda się zebrać odpowiednią liczbę “podpisów”, funkcja wróci – kiedyś, gdy firma znajdzie wolne moce przerobowe. Zabrać głos w dyskusji możecie w tym miejscu.

Zobacz: Agent Smith zainfekował 25 milionów urządzeń z systemem Android

Na szczęście istnieje jeszcze jeden sposób na odzyskanie usuniętej opcji. W tym celu należy po prostu zrobić “downgrade” aplikacji do wersji 8.15.16.178. Można ją znaleźć tutaj. Następnie należy wyłączyć automatyczne aktualizacje Spotify do momentu, aż widget nie powróci oficjalnie.

A Wy korzystaliście z usuniętej opcji?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię