Strona głównaMobileAktualnościAgent Smith zainfekował 25 milionów urządzeń z systemem Android

Agent Smith zainfekował 25 milionów urządzeń z systemem Android

Jeżeli nigdy nie przejmowaliście się złośliwym oprogramowaniem atakującym telefony, to lepiej zacznijcie to robić. Według raportu Check Point malware o nazwie Agent Smith zainfekowało już ponad 25 milionów urządzeń z systemem Android.

Złośliwa aplikacja działa w sposób bardzo przebiegły co ułatwia jej infekowanie kolejnych urządzeń. Najwięcej z nich pochodzi z Indii, tam ofiarą Agenta padło 15 milionów urządzeń. Najwięcej obaw powinni mieć użytkownicy pobierający aplikacje z zewnętrznego sklepu 9Apps.

Zobacz: League of Legends na smartfony? Podobno trwają już prace

Agent Smith działa analogicznie jak główny złodupiec z serii matrix grany przez Hugo Weavinga. Chwilę po tym jak aplikacja trafi na nasze urządzenie natychmiast rozpoczyna się replikować używając innych aplikacji. Po wstrzyknięciu własnego kodu, aplikacje wykonują określone działania i uniemożliwiają pobranie aktualizacji.

Agent Smith malware

Obecnie malware nie zajmuje się kradzieżą danych i haseł a jedynie wyświetla dodatkowe reklamy podczas korzystania z aplikacji. To może być dla Was sygnałem infekcji. Specjaliści ustalili, że Agent Smith pojawił się w aż 360 odmianach, jednak ich działanie nie różni się od siebie.

Zobacz: Nie tylko Teamfight Tactics, czyli najlepsze gry auto-battler

Agent, próbował również zaatakować sklep Google Play, jednak wysoki poziom zabezpieczeń Google szybko pozbył się intruza. Eksperci bezpieczeństwa zalecają pobieranie aplikacji wyłącznie z oficjalnych i zaufanych źródeł, dzięki czemu nie ryzykujemy pobrania zawirusowanego oprogramowania.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię