Strona głównaGryAktualnościSprzedaż Rage 2 bardzo niska w porównaniu do pierwszej części

Sprzedaż Rage 2 bardzo niska w porównaniu do pierwszej części

Chociaż jednej z głośniejszych premier ostatniego tygodnia udało się otworzyć listę najchętniej kupowanych gier, sam wynik pozostawia wiele do życzenia.

Bethesda kusiła graczy i zachęcała do preorderów, ale najwidoczniej nie przyniosło to zamierzonego efektu. Może sytuacja wyglądałaby nieco inaczej, gdyby chociaż recenzje portretowały Rage 2 na arcydzieło. 70 punktów na Metacriticu to oczywiście bardzo solidny wynik, jednak daleki od ideału.

Zobacz: Rage 3: ID Software nie może się doczekać prac nad kontynuacją hitu

Ostatecznie w pierwszy weekend Rage 2 sprzedał zaledwie ćwiartkę tego, co udało się pierwszej części, osiem lat temu. Chociaż dokładniejsze porównanie może nie być aż tak przykre dla sequela, ponieważ aktualne statystyki dotyczą tylko fizycznych kopii, na pewno nie jest to start, jakiego oczekiwali twórcy.

Pierwsze miejsce na liście Rage zawdzięcza głównie bardzo spokojnemu tygodniowi w branży oraz średniej konkurencji. Z jednej strony niektórzy mogą narzekać na tę ciszę, z drugiej jednak dzięki temu do TOP10 wkradł się świetny, mniej popularny tytuł, A Plague Tale: Innocence. Całą dziesiątkę najchętniej kupowanych gier zeszłego tygodnia znajdziecie poniżej:

  1. Rage 2
  2. Days Gone
  3. FIFA 19
  4. Mortal Kombat 11
  5. Hooty Tooty Rooty Shooty 2
  6. Mario Kart 8 Deluxe
  7. GTA5
  8. The Division 2
  9. A Plague Tale: Innocence
  10. New Super Mario Bros. U Deluxe

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię