Strona głównaKonsoleSquare Enix wyręcza milczące Sony i ujawnia wsteczną kompatybilność PS5

Square Enix wyręcza milczące Sony i ujawnia wsteczną kompatybilność PS5

W czasie gdy Microsoft zdradził już praktycznie większość swoich planów względem Xboxa Series X, Sony dalej milczy w kwestii detali PlayStation 5. Japońską firmę trochę “wyręczyło” ostatnio Square Enix, niejako potwierdzając wsteczną kompatybilność w next-genie Sony.

W trakcie niedawnego spotkania z inwestorami, przedstawiciele Square Enix zdradzili nieco szczegółów na temat swoich planów na niedaleką przyszłość. Najważniejsza, płynąca z tego spotkania informacja to to, że Square jest praktycznie pewne obecności wstecznej kompatybilności w PlayStation 5. Co za tym idzie, gry Square będą dostępne zarówno na nowych jak i obecnych już na rynku konsolach.

Z jednej strony jest to dość oczywiste – w przeszłości próby wycięcia wstecznej kompatybilności z konsol kończyły się oburzeniem w środowisku graczy. Z drugiej – deweloperzy na pewno z większym entuzjazmem powitali by możliwość tworzenia gier osobno na aktualne i nowe konsole. W końcu to okazja do podwójnego zarobku.

Przy okazji spotkania padły też informacje związane z opóźnieniem premiery Final Fantasy VII Remake – mianowicie, nie będzie miało ono żadnego wpływu na zaplanowane na ten rok premiery studia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceWCFTech
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię