Advertisement
Strona głównaGryAktualnościStar Wars Jedi: Fallen Order dowodem, że gracze chcą gier single player

Star Wars Jedi: Fallen Order dowodem, że gracze chcą gier single player

Jeszcze niedawno wśród twórców gier panowało przekonanie – które swoją drogą nie wiadomo skąd się wzięło – że każda gra musi mieć opcje społecznościowe, a jeszcze lepiej gdyby była oparta o battle royale.

Respawn w Star Wars Jedi: Fallen Order poszło w kompletnie innym kierunku – i nagle na wszystkich przyszło olśnienie. 

Electronic Arts ujawniło wyniki sprzedaży najnowszej gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Według prognoz do końca marca powinno się wyprzedaż 10 milionów kopii gry – co znacznie przebija spodziewane wyniki. Elektronicy spodziewali się, że w tym okresie tytuł trafi do około 6 do 8 milionów klientów. Tak dobrego wyniku można się było już spodziewać po tym, jak w grudniu ogłoszono, że wersję cyfrową kupiły ponad 2 miliony klientów – a na samym tylko Steamie był to milion nabywców. 

Zobacz: Serial Star Wars Underworld wyciekł do Sieci

Oczywiście doskonały wynik nie jest jedynie zasługą zmiany podejścia EA, ale też premiery kinowej kolejnego epizodu Star Wars oraz serialu The Mandalorian w Disney+. Ale można mieć chyba nadzieję, że tak doskonała sprzedaż zainspiruje twórców do pójścia w kierunku gier z mocnym trybem singleplayer, i że planowana już kolejna gra w tym uniwersum też wpisze się w ten schemat.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię