Strona głównaGryAktualnościPrzez błąd na Steamie gracze mieli grę za darmo

Przez błąd na Steamie gracze mieli grę za darmo

Jednego dnia średnia liczba graczy Glare1more zwiększyła się o kilkadziesiąt tysięcy. Okazało się, że to zasługa błędu Steama, przez który produkcja była dostępna za darmo.

Błąd Steama sprawił, że gracze mogli całkowicie za darmo zdobyć produkcję o nazwie Glare1more. Wystarczyło przejść na stronę tytułu na stronie SteamDB i kliknąć w jeden przycisk. Po chwili gra trafiała do naszej biblioteki. Oczywiście było to niezamierzone i twórcy nie chcieli udostępniać produkcji za darmo.

Zobacz: Gracze ufundowali grę. Ta teraz trafia tylko do Epic Games Store

Ale nie martwcie się – nic nie straciliście. Nie jest to górnolotna gra. Niech świadczy o tym fakt, że średnio grą w nią aż… 0,8 osoby w tym samym czasie. Jednak wczoraj ta liczba w pewnym momencie podskoczyła do prawie 35 tys. osób. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty – w grze dostępne są karty za osiągnięcia. Gracze rzucili się, aby je zdobyć i w ten sposób zarobić kilka groszy, bo kartami można handlować.

Zobacz: Wydawca Payday 2 i The Walking Dead z gigantycznymi problemami finansowymi

Jeden z YouTuberów postanowił zbadać sprawę i okazuje się, że problem dotyczy gier, które mają też darmową wersję. Wystarczy, żeby dany tytuł miał dostępne chociażby demo. Mechanizm przez przypadek darmowe wydanie przerabiał na pełną, płatną wersję. Usterka dotyczyła wielu gier, ale – podobno – już została usunięta. Co więcej, każdy kto w taki sposób zdobył gry, już nie ma ich w swojej bibliotece. Wszystkie zostały usunięte.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię