Strona głównaKonsoleSteam Deck 2 nie będzie, przynajmniej na razie

Steam Deck 2 nie będzie, przynajmniej na razie

Valve jak na razie nie ma w planach tworzenia nowej wersji przenośnego komputera Steam Deck. Jak wyjaśniają przedstawiciele firmy – moc obliczeniowa obecnej wersji urządzenia jest wystarczająca, przynajmniej na kilka najbliższych lat.

Informacje te zostały przekazane przez Pierre-Lou Griffaisa w rozmowie z telewizją CNBC podczas targów Tokyo Game Show.

Postrzegamy obecny poziom wydajności jako stabilny cel na kilka lat. Sądzimy, że to idealny moment, by cieszyć się nowymi wrażeniami ukazującymi się w tej generacji i jak na razie nowe gry działają świetnie na Steam Decku. Oczywiście pracujemy z deweloperami nad przyszłymi premierami i monitorujemy pojawiające się sugestie, ale na razie jest całkiem nieźle pod względem mocy obliczeniowej.

Griffais w wywiadzie dla The Verge uzupełnił jeszcze swoją wypowiedź informując, że dla Vavle ważne jest aby oferować stabilną konfigurację bo to ułatwia pracę i planowanie. Takie podejście doceniają również sami gracze.

Zmiana poziomu wydajności nie jest czymś, na co decydujemy się w sposób lekkomyślny, robimy to tylko, jeśli wzrosty będą znaczne. Nie chcemy też by wydajność negatywnie wpływała na czas pracy baterii. Nie spodziewam się, żeby w najbliższych latach skok technologiczny był na tyle duży żeby skupiać się na nowych architekturach i procesach produkcyjnych…

Jeżeli zatem zastanawiacie się nad zakupem Steam Decka to Valve nie zaskoczy Was próbą wydania nowej wersji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię