Strona głównaGryAktualnościOto Steam Labs – pozwoli nam przetestować eksperymentalne funkcje platformy

Oto Steam Labs – pozwoli nam przetestować eksperymentalne funkcje platformy

Steam Labs to zupełnie nowa inicjatywa najpopularniejszej platformy z grami. Jest o tyle ciekawa, że pozwoli nam między innymi przetestować eksperymentalne funkcje Steama, które dopiero są szykowane przez programistów. Niektóre są naprawdę szalone.

Stem Labs ma na dawać podgląd nad czym aktualnie pracują programiści Steama. Taka przynajmniej jest idea. Znajdziemy tam wszystko, co aktualnie powstaje w siedzibie firmy. Jeśli prace są nad wystarczająco wysokim poziomie, to niektóre rzeczy można nawet przetestować. Pomysły czasami są szalone, np. zarządzanie biblioteką gier i programów przy pomocy… kodu Morse’a. Każdy z modułów można sprawdzić i ocenić. Dzięki temu twórcy dostają informację czy warto dalej nad daną funkcją pracować.

Zobacz: Valve zaprezentowało nową wersję Steam. Jak się Wam podoba?

W tym momencie możemy przetestować trzy pierwsze moduły Steam Labs. Są to:

  • Micro Trailer – prosta funkcja, która ma tworzyć 6-sekundowe trailery wszystkich gier na Steamie. Dzięki temu mamy mieć możliwość szybszego sprawdzenia danego tytułu.
  • Interactive Recommender – tutaj wykorzystywane jest uczenie maszynowe. Sztuczna inteligencja ma nam rekomendować nowe gry na podstawie tego, co już mamy w swojej bibliotece i ile gramy w dane produkcje.
  • Automated Show – to wydaje się szczególnie ciekawe. Ta funkcja ma codziennie i w pełni automatycznie tworzyć około 30-minutowy program na temat nowych i najpopularniejszych gier na Steamie.

Jeśli zainteresowała Was inicjatywa Steam Labs, to już teraz możecie dołączyć do grupy o tej samej nazwie, na której będą umieszczane informacje o nowych modułach do przetestowania.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię