Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows 10 – najnowsza aktualizacja powoduje kolejne problemy

Windows 10 – najnowsza aktualizacja powoduje kolejne problemy

Kolejna aktualizacja Windowsa i kolejny problem. Chociaż Microsoft obiecywał dokładniejsze sprawdzanie łatek, to wciąż trafiają nam się problematyczne paczki danych. Aktualizacja Windows 10 KB4507453 z 9 lipca nie zepsuje Wam komputera, ale jest strasznie upierdliwa.

Wielu użytkowników donosi, że po zainstalowaniu aktualizacji Windows 10 KB4507453 z 9 lipca co chwilę otrzymują powiadomienie o konieczności zrestartowania komputera. Wykonanie tej czynności w żaden sposób nie rozwiązuje problemu. System operacyjny cały czas domaga się zresetowania, pomimo tego, że już zostało to zrobione. Jak już wspominałem – może i nie psuje to komputera i nie trzeba formatować dysku, ale jest to szalenie upierdliwe.

Zobacz: Windows 10 pozwoli na zdalną obsługę komunikatów na smartfonie

Dobra informacja jest taka, że problem nie dotyczy wszystkich. Na ten moment nie wiadomo, czy są jakieś dodatkowe warunki, przez które pojawia się usterka. Na szczęście kilka osób znalazło dość proste rozwiązanie. Jeśli Windows 10 co chwilę wyrzuca Wam powiadomienie o konieczności zrestartowania komputera, to możecie zrobić dwie rzeczy:

  1. Kliknąć w przycisk ponownego uruchomienia z poziomu powiadomienia (zamiast resetować z paska Start).
  2. Włączyć Windows Update i sprawdzić, czy nie ma nowych aktualizacji. System powinien zorientować się, że wszystkie paczki są zainstalowane i resetowanie nie jest potrzebne.

Prawdopodobnie można też po prostu odinstalować aktualizację KB4507453.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię