Strona głównaGryAktualnościSystem Shock 3: Prawa do wydania tytułu sprzedane

System Shock 3: Prawa do wydania tytułu sprzedane

Smutna wiadomość dla graczy oczekujących trzeciej części serii System Shock. Starbreeze ogłosiło, że nie będzie publikować gry i odsprzedaje prawa do tytułu OtherSide Entertainment. Obecny prezes Starbreeze stwierdził, że jest to najlepsze rozwiązanie.

Na razie nie wiadomo jak te zmiany wpłyną na opóźnienia wydania gry. Mikael Nermar, prezes Starbreeze wyjaśnił sytuację:

Uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie dla nas, chociaż jest to smutne, że nie możemy ukończyć projektu z OtherSide. System Shock 3 to fantastyczny tytuł opracowany we współpracy z legendą branży Warrenem Spectorem i nie mogę się doczekać gry.

Rozwój gry został częściowo sfinansowany przez Starbreeze, teraz OtherSide Entertaiment będzie musiało zwrócić te koszty. System Shock 3 pierwotnie został zapowiedziany na komputery PC oraz „inne platformy” w 2017 roku. Od tego czasu pojawiło się kilka aktualizacji m.in. dotyczących zmian w wyglądzie Stacji Cytadeli.

Zobacz: Tak będzie wyglądać remake System Shocka. Grafika cieszy oko

OtherSide Entertainment pracowało wcześniej nad Underworld: Ascendant, duchowym następcą serii Ultima Underworld, ale gra nie wzbudziła jednak wielkiego zainteresowania. Starbreeze „zasłynęło” ze słabo zoptymalizowanego Overkill’s The Walking Dead (który był rozwijany przez 1,5 roku na podstawie toturiali z Internetu). Gra w wersji na Xbox One i PS4 nadal są w fazie rozwoju.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię