Strona głównaKonsoleTak wygląda kontroler PSVR do PS5?

Tak wygląda kontroler PSVR do PS5?

Niedawno informowaliśmy Was o ciekawym patencie Sony, który pozwala użyć banana jako kontrolera. Teraz pojawiły się informacje na temat innego kontrolera, który wygląda jakby był przeznaczony do obsługi nowego PSVR.

Kontrolery PS Move dostały drugie życie po tym jak Sony wykorzystało je do obsługi VR. Wygląda jednak na to, że nadchodzi koniec tych osobliwie wyglądających kontrolerów. Oprócz patentu sony na nowy zestaw VR firma zgłosiła również, zupełnie nowe kontrolery ruchu, które będą wykorzystywać technologię DualSense.

PSVR

Do patentu dotarła ekipa Gamesindustry.biz i może to być pierwsze spojrzenie na nowy kontroler do PSVR dla PS5. Patent opisuje dwa kontrolery z funkcjami haptycznymi, takimi jak adaptacyjne spusty. Co ciekawe, urządzenia ma również śledzić ruch palców, co w połączeniu z haptyką ma dawać wrażenie trzymania rzeczywistych przedmiotów.

Zobacz: Dead Island 2, zadebiutuje tylko na konsolach nowej generacji i PC

Całość brzmi dość drogo. Możemy podejrzewać, że ostateczne rozwiązanie będzie zdecydowanie lepsze niż poprzednia generacja kontrolerów Move, ale uboższe niż to co opisuje patent. Sony musi zrównoważyć możliwości z ceną urządzenia. Na razie jednak pozostaje czekać na rozwój wydarzeń.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię