Strona głównaWiadomościHardwareTeheran przez górników kryptowalut, ma problemy z dostawami prądu

Teheran przez górników kryptowalut, ma problemy z dostawami prądu

W tym momencie wszyscy wiemy, że górnicy kryptowalut, wykupują wszystkie dostępne na rynku karty graficzne do kopania. W Iranie doszło do poważniejszego problemu, przez nagromadzenie kopalni, które w szczycie pobierają po 450 MW, dochodzi do zaników prądu w miastach.

Aktualna sytuacja na rynku kryptowalut to wymarzony scenariusz dla wszystkich osób związanych z tym rynkiem. Najpopularniejsze waluty cały czas zyskują na wartości, co skłania coraz większą liczbę osób do inwestycji w tę gałąź zarobkową.

Niestety odbija się to na pozostałych użytkownikach. Gracze aktualnie nie mają prawie szans na zakup wymarzonej karty graficznej lub są narażeni na kupno od sprzedawców, którzy podnoszą ceny kart graficznych do takiego poziomu, że ich zakup staje pod dużym znakiem zapytania.

W Iranie, gdzie jest najtańsza energia elektryczna, kopalnie kryptowalut powstają w zastraszającym tempie, powoduje to poważne utrudnienia dla pozostałych osób, ponieważ sieć energetyczna, nie wyrabia się z dostarczaniem odpowiedniej ilości energii elektrycznej.

Jak donoszą władze Iranu na ich terenie znajduje się 14 olbrzymich kopalni kryptowalut, każda z nich może pobierać 450 Megawatów energii elektrycznej, jest to odpowiednik miasta o populacji około 100 tysięcy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię