Strona głównaGryAktualnościThe Last of Us 2: w grze pojawi się nowy system craftingu...

The Last of Us 2: w grze pojawi się nowy system craftingu i rozwoju postaci. Za to zabraknie multiplayera

Sporo ostatnio się dzieje wokół The Last of Us 2. Dopiero co padła oficjalna zapowiedź sequela i pokazano 1. trailer, a już mamy kolejne materiały. A wszystko z racji Outbreak Day.

Outbreak Day to wydarzenie organizowane 26 września, “upamiętniające” ważny dzień w historii świata gry. Według scenariusza gry, 26 września ogłoszono w USA stan wyjątkowy, związany z epidemią. W ramach Outbreak Day społeczność zebrana wokół gry prezentuje przygotowane przez siebie materiały, twórcy chwalą się nowymi dokonaniami lub publikują aktualizacje.

Zobacz: TLoU 2: zwiastun, data premiery i zawartość wydań

Wielu nowych rzeczy o grze dowiadujemy się z PlayStation Blog, który opisuje wrażenia z zaprezentowanych dziennikarzom fragmentów TLOU 2. Według opublikowanych informacji, twórcy chcą by sequel był naprawdę bezpośrednią kontynuacją i rozwinięciem wątków z “jedynki”. Dlatego znajdzie się tam między innymi rozwinięcie historii Ellie.

Zobacz: TLoU 2 – znamy prawdopodobną cenę i datę premiery

Dowiedzieliśmy się również co nieco na temat mechanik zawartych w grze. Tak więc, pojawią się specjalne warsztaty, w których możemy ulepszać broń, a oręż palny będzie można wyposażać w tłumiki. Oprócz tego pojawi się rozbudowana możliwość rozwijania postaci głównej bohaterki umiejętnościami z różnych drzewek.

Zobacz: The Last of Us 2 zostanie zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu

Jeśli chodzi o poruszanie się, tu również czekają nas nowości – Ellie będzie mogła skakać, wspinać się i wślizgiwać w szczeliny oraz unikać ciosów i czołgać. Pojawią się też nowi przeciwnicy, jak na przykład psy i „świeże” rodzaje zarażonych. 

Zobacz: TLoU2 najdłuższym i najbardziej ambitnym projektem Naughty Dog

Ważną informacją dla wielu graczy powinno być również ogłoszenie, że w grze nie pojawi się tryb sieciowy.

Nowy gameplay The Last of Us 2:

Walka w The Last of Us 2:

Co sądzicie na temat ujawnionych do tej pory szczegółów na temat gry?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię