Strona głównaGryAktualnościThe Legend of Zelda Skyward Sword na Amazonie. Czy to port na...

The Legend of Zelda Skyward Sword na Amazonie. Czy to port na Switcha?

Od chwili, gdy na Switchs wyszło AC: New Horizons, ucichło o głośnych tytułach na tę konsolkę. Do czasu The Legend of Zelda Skyward Sword.

Na brytyjskim Amazonie pojawił się ostatnio wpis, sugerujący, że Nintendo Switch otrzyma oficjalny port gry The Legend of Zelda: Skyward Sword. Wpis zauważył jeden z użytkowników twittera:

Jak widzicie w tytule wpisu na Amazonie – gra jasno została określona jako port na Switcha. Co prawda nie ma żadnej daty premiery, ale można już składać preordery, co sugeruje, że gra pojawi się całkiem niedługo.

Port Skyward Sword na Nintendo Switch był zapowiadany od dawna. Jeszcze w 2018 roku jeden z szefów firmy sugerował taki ruch. W efekcie pojawienie się wpisu na Amazonie nie jest sensacją, ale dobrze, że zostało w jakiś sposób potwierdzone, że trwają prace nad takim tytułem.

The Legend of Zelda: Skyward Sword na Switcha to fenomen sam w sobie. Między innymi z powodu tego, że wielu graczy nie było w stanie komfortowo grać w oryginał z Nintendo Wii. Gra bowiem w dużej mierze opierała się o czujniki ruchu wbudowane w WiiMote’a, które nie należały do najbardziej precyzyjnych.

Zobacz: Nintendo odświeża rejestracje kilku hitów z 3DS – z myślą o Switchu?

Inna sprawa, że cała seria The Legend of Zelda przeżywa obecnie swój renesans. Breath of The Wild nadal cieszy się sporą popularnością, w planach jest sequel, remake’i Link’s Awakening i Cadence of Hyrule – nic dziwnego, że Nintendo decyduje się na kolejny krok.

Pamiętać jednak trzeba, że nadal nie zapowiedziano daty premiery, a “zaślepka” daty mówi o 2030 – co jest oczywistą bzdurą. Nintendo nie umieściło też żadnej informacji o porcie w żadnym ze swoich kanałów social media. Ciężko jednak nie wierzyć, że przeciek z Amazona jest prawdziwy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię