Strona głównaGryAktualnościTo koniec Total War: Arena - gra nie cieszyła się wystarczającym zainteresowaniem?

To koniec Total War: Arena – gra nie cieszyła się wystarczającym zainteresowaniem?

Sieciowa gra-usługa osadzona w świecie Total War nie doczeka nawet swoich pierwszych urodzin. Stworzona przez Creative Assembly, przy współpracy z Wargaming multiplayerowa odsłona Total War wkrótce zniknie z serwerów.

Total War Arena została uruchomiona w lutym, ale już wkrótce jej czas dobiegnie końca. Wygląda na to, że usługa nie znalazła tak wielu fanów, jakby tego oczekiwały obie pracujące nad tym tytułem firmy. Przypomnę tylko w skrócie, że Arena była po prostu usługą dla fanów wielkich bitew w trybie multiplayer, bo mogło w niej brać udział do 20 graczy jednocześnie. Pomysł brzmiał dość ciekawie, ale widocznie nie na tyle, by przyciągnąć spodziewaną liczbę osób. Wyłączenie serwerów planowane jest na luty 2019 roku.

Zobacz także: Jeszcze w tym roku czeka nas krwawa wojna, którą stoczymy w najnowszej części Total War

Na otarcie łez obie firmy przygotowały kilka prezentów dla graczy, którzy mogli teraz poczuć, że czas spędzony przy Arenie jest czasem bezpowrotnie straconym. Od Creative Assembly dostaną oni jeden z czterech DLC do Total War: Warhammer:  Medieval II – Definitive Edition, Hannibal at the Gates of Rome II, Age of Charlemagne do Attila lub Grim and the Grave. Natomiast Wargaming daje 30 dni abonamentu premium do każdej ze swoich wojennych symulacji każdemu, kto w Arenie rozegrał 100 lub więcej bitew. Jeśli natomiast dokonaliście jakiś zakupów w Arenie, to zostaną one Wam zwrócone jako kredyty do wykorzystania w grach Wargaming.

Będziecie tęsknić za tym tytułem?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię