Strona głównaWiadomościHardwarePracował dla Nvidii, a teraz przechodzi do Intela. Pomoże z nowymi GPU?

Pracował dla Nvidii, a teraz przechodzi do Intela. Pomoże z nowymi GPU?

Intel pracuje nad własnymi, dedykowanymi kartami graficznymi. To fakt. W tym celu przejęli kilku pracowników AMD, w tym byłego już szefa Radeon Technologies Group – Raję Koduriego. Teraz sięgają po pracowników z drugiej strony barykady, czyli od Nvidii.

Tom Petersen to jeden z najbardziej znanych inżynierów, którzy pracowali w Nvidii. Często okazywał się bardzo pomocny dla dziennikarzy i tłumaczył im zawiłości nowych rozwiązań, opracowanych przez Zielonych. Mogliśmy go oglądać również na wielu konferencjach czy podcastach. Jednak w ostatnim czasie było go jakoś mniej. Okazuje się, że pod koniec marca pożegnał się z Nvidią.

Zobacz: Dedykowane GPU Intela będą lepsze od AMD i Nvidii? Jest na to niewielka szansa

Za pośrednictwem Facebooka Tom Petersen poinformował, że 29 marca był jego ostatnim dniem w Nvidii. Na profilu LinkedIn wpisał, że jest aktualnie bezrobotny. Jednak zarówno dziennikarze Hothardware, jak i Gamers Nexus potwierdzili u swoich źródeł, że taki stan rzeczy nie potrwa długo. Petersen wkrótce zostanie zatrudniony w Intelu, gdzie pomoże w pracach nad dedykowanymi kartami graficznymi Niebieskich.

Zobacz: Chcesz pomóc Intelowi w pracach nad kartami graficznymi? Dołącz do The Odyssey

I to świetna wiadomość, bo Tom Petersen maczał palce w wielu technologiach Nvidii. Pracował on między innymi nad G-Sync i 50 innymi rozwiązaniami, stosowanymi w kartach GeForce. Jest również jednym z odpowiedzialnych za technologię GPU Boost. To oznacza, że był bardzo ważnym pracownikiem w szeregach firmy i jego strata może być bardzo bolesna dla Nvidii i jednocześnie zbawieniem dla Intela. Ale póki co jego dołączenie do Niebieskich nie zostało jeszcze potwierdzone.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię