Strona głównaGryAktualnościTop Gun dla Microsoft Flight Simulatora już dostępny - za darmo

Top Gun dla Microsoft Flight Simulatora już dostępny – za darmo

Szczegóły darmowego rozszerzenia Top Gun dla Microsoft Flight Simulator: Maverick pozostawały w pewnym sensie tajemnicą od czasu jego ogłoszenia w czerwcu zeszłego roku. Ale teraz, gdy aktualizacja w końcu pojawiła się na konsolach Xbox i komputerach PC, deweloper Asobo dokładnie opisał, czego można się spodziewać po jej pierwszym uruchomieniu.

Jedną z ciekawostek rozszerzenia Top Gun jest to, że pojawi się ono bez swojego największego atrybutu: samolotu F/A-18E Super Hornet. Jest to jednak spowodowane tym, że Asobo zdecydowało się na wcześniejsze udostępnienie samolotu w ramach zeszłorocznej darmowej aktualizacji Game of the Year Edition, gdy rozszerzenie zostało opóźnione wraz z premierą filmu Top Gun: Maverick.

Jednak nawet bez samolotu jako flagowego dodatku, miłośnicy symulacji wciąż mają z czym się zmagać, poczynając od trzech misji treningowych dla F/A-18E, zaprojektowanych tak, by pomóc pilotom opanować „radykalne manewry w locie”, w tym nieograniczone starty oraz manewrowanie na małej wysokości z dużą prędkością przez skomplikowany teren.

Microsoft Flight Simulator TOP Gun

Istnieje również pięć „szybkich, niskopoziomowych” wyzwań mających na celu sprawdzenie umiejętności pilotów, którzy będą poruszać się w kanionach i tuż nad górami, a także wyzwanie związane z lądowaniem na pokładzie lotniskowca – opisane jako „jedna z najbardziej wymagających operacji w świecie lotnictwa wojskowego”.

Zobacz: Replika kontrolera Boeinga do Microsoft Flight Simulator za 2300 złotych

We wpisie na blogu Asobo pojawiają się również informacje o dodaniu tajemniczego „nigdy wcześniej nieujawnionego samolotu hipersonicznego”, zdolnego do osiągania prędkości Mach 10 i wysokości większej niż 150 000 stóp nad poziomem morza – według subreddita Flight Simulator jest to Aurora Darkstar SR-91 – oraz towarzyszącej mu misji, w której będzie można wzbić się w stratosferę. A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze Top Gun: Maverick dla samolotu F/A-18E Super Hornet.

Rozszerzenie Top Gun do Flight Simulator pojawia się zaledwie tydzień po aktualizacji dla Włoch i Malty, a dla Asobo jest to kolejny pracowity rok. Opierając się na wcześniejszych komentarzach dewelopera, możemy spodziewać się co najmniej trzech kolejnych aktualizacji świata przed końcem 2022 roku, wraz z różnymi nowymi update’ami, wsparciem DLSS i, oczywiście, śmigłowcami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię