Strona głównaWiadomościHardwareToshiba stworzyła algorytm, który ma wyprzedzać komputery kwantowe

Toshiba stworzyła algorytm, który ma wyprzedzać komputery kwantowe

Toshiba twierdzi, że udało im się stworzyć algorytm, który wyprzedza komputery kwantowe przy wykorzystaniu standardowego hardware’u. Firma ma zamiar skomercjalizować swoje rozwiązanie.

Przed rynkiem komputerowym stoi ogromne wyzwanie. Powoli zbliżamy się do kresu możliwości tradycyjnego krzemu. Wkrótce (jest to prawdopodobnie kwestia kilku lat) zwiększenie wydajność PC-tów będzie ogromnym wyzwaniem. Tymczasem na świecie jest coraz więcej danych, które trzeba przetwarzać i analizować. Komputery radzą sobie z tym coraz gorzej i stąd duża wiara w komputery kwantowe, które miałyby rozwiązać wiele dzisiejszych problemów. Tymczasem Toshiba twierdzi, że znalazła inny sposób.

Japońska firma od kilku lat miała pracować i doskonalić algorytm do przetwarzania i analizowania dużych ilości danych. SBA (Simulated Bifurcation Algorithm) w końcu jest gotowy i efekty są ponoć bardzo zaskakujące. Zdaniem przedstawicieli Toshiby radzi on sobie lepiej niż rozwiązania stosowane w najszybszych superkomputerach, a nawet komputerach kwantowych. W trakcie demonstracji pokazano, jak algorytm znajduje się rozwiązanie dla problemu z 2000 połączonych zmiennych w zaledwie 50 mikrosekund. To mniej więcej 10 raczy szybciej niż oparte na laserach komputery kwantowe.

Chociaż nad komputerami kwantowymi pracują największe firmy technologiczne na świecie, to wciąż efekty nie zadowalają. Powstały już co prawda pierwsze urządzenia, ale są one bardzo ograniczone i pod względem wydajności daleko im do tego, co byłoby wymagane w praktyce. Dlatego algorytm Toshiby może być pewnego rodzaju rewolucją. Czas pokaże, co z tego wyjdzie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTechSpot
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię