Strona głównaGryAktualnościTrzy gry Final Fantasy trafią na Nintendo Switch i Xboxa One

Trzy gry Final Fantasy trafią na Nintendo Switch i Xboxa One

Najlepiej zarabia się na sprawdzonym produkcie. Square Enix wie o tym jak mało kto i zamierza uzupełnić braki w wydaniach starszych gier Final Fantasy na konsole obecnej generacji.

Podczas gdy wszyscy myśleli, że starsze części Final Fantasy będą tytułami ekskluzywnymi dla PlayStation 4, Square Enix chce uszczęśliwić również posiadaczy Xboxów One i Nintendo Switch.

Zobacz: Spolszczenie do Final Fantasy XV już prawie gotowe

16 kwietnia na obu konsolach zadebiutują Final Fantasy X oraz Final Fantasy X-2 HD Remaster. Tytuły zwiedziły już niemal wszystkie platformy, debiutując na PlayStation 2. Potem trafił PS Vita, PS3 oraz w 2015 roku na PS4. PC-towcy mogli w nie zagrać w 2016 roku. Obie gry to kwintesencja sagi Final Fantasy i śmiało możemy wobec nich użyć określenia – epickie jRPG.

Dwa tygodnie później, 30 kwietnia dołączy do nich Final Fantasy II: The Zodiac Age. To gra, która debiutowała na PlayStation 2 w 2006 roku. To jedna z najbardziej unikalnych części FF, w której mocno zmieniono system rozwoju postaci oraz system walki. Mamy tutaj potyczki w czasie rzeczywistym z systemem aktywnej pauzy.

Warto pamiętać, że Final Fanstasy II: The Zodiac Age zadebiutuje również na komputerach i to już 1 lutego.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię