Strona głównaEsportTurniej DOTA 2 ESL One powered by Intel powraca do Katowic

Turniej DOTA 2 ESL One powered by Intel powraca do Katowic

Bardzo długo po ogłoszeniu informacji o Majorze CS:GO w Katowicach, nie było wiadomo jaki esportowy tytuł zagości w Spodku jako drugi – i czy w ogóle coś takiego będzie miało miejsce. Teraz możemy uspokoić wszystkich fanów MOBA od Valve.

To już pewne – w Katowicach po raz drugi rozegrany zostanie turniej z cyklu ESL One DOTA 2 powered by Intel. Turniej odbędzie się w dniach 22-24 lutego, weźmie w nim udział 12 zespołów z całego świata, a pula nagród wyniesie ponad 1 100 000 złotych.

Proces kwalifikowania się drużyn do turnieju DOTA 2 będzie wyglądał następująco: osiem z nich dostanie bezpośrednie zaproszenia do fazy grupowej turnieju w Katowicach. Ta zostanie rozegrana w dniach 19-21 lutego. Pozostałe cztery zespoły będą musiały wywalczyć swoje miejsce w kwalifikacjach z podziałem na regiony. Kwalifikacje te wystartują już niedługo, bo w listopadzie i odbędą się w Europie, Ameryce Północnej, Chinach i Azji Południowo-Wschodniej.

Ulrich Schulze, wiceprezes ESL powiedział na temat powrotu turnieju DOTA 2 co następuje:

“Z niecierpliwością czekamy na powrót ESL One do legendarnego Spodka w Katowicach, który wypełni się esportowym duchem na dwa długo oczekiwane weekendy. Nasze wydarzenia w Katowicach są unikalne dzięki pasjonatom, którzy podróżują do Polski z całej Europy i tworzą zapierającą dech w piersiach atmosferę.”

Cieszycie się z powrotu DOTA 2 do Spodka? Czy wolelibyście zobaczyć jakąś inną grę?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię