Strona głównaGryAktualnościStronghold NEXT zadebiutuje na E3 2019. Nowa Twierdza będzie wyłącznie dla Steama

Stronghold NEXT zadebiutuje na E3 2019. Nowa Twierdza będzie wyłącznie dla Steama

Tegoroczne E3, mimo nieobecności Sony, zapowiada się bardzo dobrze pod względem premier i pokazów gier. Jedną z kolejnych, którą będziemy mieli okazję zobaczyć w Los Angeles jest nowa gra z cyklu Stronghold. Jej autorzy przedstawili oryginalne stanowisko w wojnie  Steam vs. Epic Store.

FireFly Studios dość niespodziewanie postanowili, że zaprezentują graczom kolejną odsłonę Stronghold już na nadchodzącej edycji E3. Wygląda więc na to, że wieloletnie oczekiwanie fanów serii zakończy się już za niespełna miesiąc.

Jednak to nie koniec niespodzianek związanych z nowym Stronghold. Autorzy ogłosili stanowczo, że ich nowa gra nie ukaże się na Epic Store. Jedyną platformą, gdzie będzie można nabyć grę, roboczo zatytułowaną Twierdza NEXT, będzie Steam. Widocznie autorzy postanowili nie ryzykować gniewu graczy, którzy w przypadku innych gier potrafili bardzo dobitnie wyrazić swoje niezadowolenie z obecności ulubionych gier na platformach innych niż Steam. W wielu przypadkach kończyło się przecież nawet bombardowaniem ocen poprzednich odsłon. Jeśli zaś chodzi o wersje konsolowe Stronghold NEXT, to są… póki co w bardzo, bardzo odległych i mglistych planach.

Jeśli zaś chodzi o samą Twierdzę NEXT, to ma być kompletnym odświeżeniem serii, zmianą utartych mechanik, a rozgrywka ma toczyć się w kompletnie nowych lokacjach.

Poniżej garść oficjalnych informacji od samych autorów:

Jak Wam się podobają zapowiedzi studia FireFly? Popieracie decyzję o „ekskluzywności” dla Steama?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

2 KOMENTARZE

  1. A jeszcze dodam że właśnie jedynka jest to najlepsza część z całej serii Twierdzy tak uważa większość fanów i recenzentów. Ten tytuł zasługuje na porządny upgrade graficzny ale w stylu 2D. Wystarczyłoby dodać nowe misje, wprowadzić pory roku, ulepszyć grafikę (remastering HD nic nie wniósł graficznie) i hit gotowy! Miliony fanów na to ciągle czeka czeka czeka ….. mój Panie!

  2. „To jest dramat mój Panie!” Od kilkunastu lat nikt porządnie nie odswiezyl graficznie z shaderami Twierdzy 1 2D…. a biorą się za kolejne części ktore wyglądają jak wyglądają….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię