Strona głównaWiadomościStreamerzy bojkotują Twitcha z okazji Amazon Prime Day

Streamerzy bojkotują Twitcha z okazji Amazon Prime Day

Jeśli nie jesteście zamknięci w klatce, gdzie nie macie dostępu do telewizji i internetu, to prawdopodobnie wiecie, że właśnie trwa Amazon Prime Day. To „święto”, w ramach którego Amazon przygotował mnóstwo przecen. Jednocześnie to czas, w którym streamerzy bojkotują Twitcha.

Twitch to w tym momencie najpopularniejsza platforma streamingowa. Należąca do Amazona usługa odpowiada za ponad 72 procent całej oglądalności, daleko w tyle pozostawiając za sobą YouTube’a, Facebooka i Mixera. To właśnie tam siedzą najpopularniejsi twórcy – Tfue, Shroud, Ninja, Summit1G, Dr Disrespect i wielu innych. Ale nie oznacza to, że wszystko na Twitchu jest idealne. Niektórym streamerom nie podobają się warunki pracy, panujące w Amazonie. Dlatego zdecydowali się na bojkot.

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji dołączyło do walki z patostreamerami

Bojkot oznacza, że niektórzy streamerzy nie będą transmitować w dniach 15-16 lipca, czyli dokładnie wtedy, gdy trwać będzie Amazon Prime Day. W ten sposób chcą oni zwrócić uwagę na liczne problemy, panujące w amerykańskiej firmie. Dotyczy to placówek w Europie i Stanach Zjednoczonych, w tym także w Polsce. Pracownicy narzekają na niesprawiedliwe płace oraz niebezpieczne warunki pracy. W zeszłym roku, również z okazji Amazon Prime Day, wielu z nich strajkowało. W tym roku na podobny krok zdecydowali się Niemcy i zatrudnieni w oddziale w Minnesocie.

– Amazon będzie Wam opowiadał piękną historię o sobie i tym, jak w jeden dzień potrafi dostarczyć Kindle’a do każdego domu. Chcemy wykorzystać tę sytuację i powiedzieć o tym, co musimy zrobić, aby było to możliwe i wywrzeć presję na Amazonie, aby zapewnił nam bezpieczne i sprawiedliwe warunki pracy – powiedział William Stolz, jeden z pracowników oddziału w stanie Minnesota.

Oczywiście Amazon się broni i zapewnia, że bezpieczeństwo pracowników jest dla firmy najwyższym priorytetem. Najwyraźniej nie każdego to przekonuje. Temat warunków pracy, również w Polsce, jest podnoszony od wielu miesięcy. Wygląda na to, że wciąż zmieniło się niewiele lub niewystarczająco dużo, aby pracownicy byli zadowoleni.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię