Strona głównaWiadomościMinisterstwo Cyfryzacji dołączyło do walki z patostreamerami

Ministerstwo Cyfryzacji dołączyło do walki z patostreamerami

Jakiś czas temu Rzecznik Praw Obywatelskich wypowiedział wojnę patostreamerom. Do boju ruszył również Youtube mocno ograniczając zasięgi lub blokując konta zdemoralizowanym streamerom. Teraz streamowa patologia otrzyma cios z trzeciej strony i to nie od byle kogo, bo od samego wiceministra cyfryzacji.

Adam Andruszkiewcz, wiceminister cyfryzacji poinformował, ze 23 procent nastolatków miało do czynienia z patostreamerami publikującymi w sieci wulgarne i obsceniczne treści, niejednokrotnie pełne przemocy.

Zobacz: YouTube idzie na wojnę z patostreamerami. Będą bany i kasowanie filmów

To zjawisko nabiera na sile. Co rusz docierają do nas kolejne informacje o patostreamerach. Dlatego nie możemy pozostawać bezczynni. Musimy to zwalczać i starać się minimalizować. To bardzo niepokojące i wymaga reakcji. Musimy tu zewrzeć szyki. Bezpieczeństwo naszych najmłodszych w sieci dla wszystkich jest chyba absolutnym priorytetem.

Według raportu NASK prawie co piąty nastolatek ogląda w sieci patostreamy. Głównym czynnikiem jest ciekawość. Nastolatki spędzają w sieci coraz więcej czasu, a wiele z nich jest uzależniona od Internetu i nie potrafi bez niego funkcjonować. Według badań, dzieci i młodzież codziennie spędzają ponad 4 godziny dziennie surfując po Internecie.

Zobacz: Rzecznik Praw Obywatelskich wypowiada wojnę patostreamerom

Dzieci spędzają w sieci coraz więcej czasu, a oprócz pozytywnych treści mogą się tam zetknąć również z negatywnymi zjawiskami, takimi jak przemoc, próby wykorzystania czy właśnie patostreamy. Kluczowa jest tutaj edukacja. Zarówno dzieci jak i ich rodzice czy opiekunowie powinni wiedzieć jak należy reagować w tego typu sytuacjach i do kogo można zwrócić się o pomoc czy zgłosić takie treści.

Wiceminister podkreśla, że dostęp do tego typu wiedzy jest utrudniony w mniejszych miejscowościach, dlatego planuje serie spotkań edukacyjnych w takich miejscach.

Dlatego chcemy w najbliższym czasie odwiedzić wszystkie województwa, by razem ze specjalistami spotkać się z osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo najmłodszych i razem z nimi spróbować dotrzeć z tą wiedzą do młodzieży i ich rodziców.

NASK przygotowuje się do dokładniejszego zbadania i przeanalizowania zjawiska. W tym celu ma przeprowadzać ankietę wśród dzieci oraz ich rodziców. Chce również zweryfikować świadomość społeczeństwa w tym temacie.

Zobacz: Lord Kruszwil ma coraz większe kłopoty, jego kanał wyrzucony z sieci Lifetube

Na pewno stawiamy na koordynację działać. W zakresie bezpieczeństwa w sieci chcemy pracować wspólnie z innymi instytucjami, organizacjami pozarządowymi i dziennikarzami.

Jeżeli chcielibyście zgłosić, któregoś z patostreamerów możecie to zrobić pod adresem www.dyzurnet.pl.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię