Strona głównaKonsoleTwórcy emulatorów Nintendo Switch zbanowani

Twórcy emulatorów Nintendo Switch zbanowani

Discord zbanował dwóch twórców emulatorów Nintendo Switch i zamknął ich serwery po przegranej Yuzu.

Obydwa emulatory bazowały na Yuzu, ale zgodnie z podpisaną przez twórców ugodą z Nintendo te powinny działać dalej. Jak donosi The Verge, konta twórców emulatorów wywodzących się z Yuzu, czyli Sudachi i Suyu zostały zbanowane na Discord a serwery zamknięte.

Co ciekawe jak na razie inne serwery związane z emulatorami nadal działają bez problemów. Ryujinx, Pepsi i Yuzu’s Coke nadal działają. Według The Verge list ugody Nintendo z Yuzu pozwala programistom niezwiązanym z oryginalnym zespołem Yuzu na używanie i modyfikowanie jego kodu open source GPL v3 we własnych projektach emulatorów. Zatem nikt nie powinien być banowany gdziekolwiek.

Jednak możemy podejrzewać, że Discord nie chce nadepnąć na odcisk japońskiemu N i dla świętego spokoju robi porządki. W oświadczeniu dla The Verge przedstawiciel Discorda powiedział, że:

Discord odpowiada na wszystkie prawne wnioski wynikające z ustawy Digital Millennium Copyright Act i stosuje się do nich. W tym przypadku również wydano nakaz sądowy nakazujący usunięcie tych materiałów i podjęliśmy działania w sposób zgodny z postanowieniem sądu.

Oświadczenie wydaje się sugerować, że Nintendo złożyło nowy wniosek DMCA dotyczący tych serwerów, podczas gdy przedmiotowe orzeczenie sądowe prawdopodobnie odnosi się do ugody Yuzu-Nintendo. Niezależnie od genialnej logiki prawnej, którą możesz zastosować w imieniu Sudachi i Suyu, Żelazne Prawo właściciela platformy nadal pozostaje najwyższe.

Zawsze przykro patrzeć jak społeczności związane z emulacją sprzętu są zamykane. Serwery Discord mogą sprawiać wrażenie prywatnych, ale nie są tak bezpieczne, jak komunikacja w Signalu lub Telegramie, a ich często otwarty i publiczny charakter oznacza, że dowolna liczba osób niezwiązanych z Tobą może zobaczyć, to co napisałeś.

ToothlessFTW wskazuje na r/pcgaming, serwer Discord nie jest nawet najlepszym miejscem na tego rodzaju projekty.

Naprawdę się cieszę, że mnóstwo programistów zdecydowało się użyć Discord jako ekskluzywne centrum zastępujące fora, gdzie Discord może po prostu zniszczyć dowolny serwer jednym kliknięciem i zniszczyć wszystko.

Warto zatem zawsze przemyśleć z jakich komunikatorów i do jakich celów korzystacie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię