Strona głównaWiadomościTwórcy Paladins rezygnują z systemu lootboxów po licznych protestach społeczności gry

Twórcy Paladins rezygnują z systemu lootboxów po licznych protestach społeczności gry

Kilka miesięcy temu w Internecie wrzało z powodu systemu lootbox w Star Wars Battlefront II od EA. Zamieszanie spowodowało spadek cen akcji firmy. Teraz kolejny wydawca ugiął się pod naporem licznych protestów graczy i zrezygnował z kontrowersyjnego systemu paczek.

Producent wykonawczy Hi-Rez Studios Chris Larson zdecydował, że rezygnują z systemu lootboxów w grze Paladins. Decyzja została spowodowana licznymi protestami ze strony środowiska graczy.

Hi-Rez Studios zadecydowało, że ich system Pay 2 Win musi odejść.

Oficjalna wypowiedź w tej sprawie:

Wiemy, że ten system rozzłościł wielu naszych najbardziej lojalnych fanów i stał się powodem ciągłych sporów zarówno w społeczności graczy jak i w samym Hi-Rez. Usłyszeliśmy Wasz głos głośno i wyraźnie. Nasz zespół będzie teraz pracował nad następną aktualizacją, która wyeliminuje z gry „Cards Unbound”.

Według informacji wprowadzenie Cards Unbound wzbudziło wiele kontrowersji w samym Hi-Rez i podzieliło to zespół. Projektanci uważali, że było to bardzo opłacane. Nieoficjalne źródła podają, że kolejne aktualizacje były nadal dodawane pomimo obaw ze strony reszty programistów.

To kolejny przypadek, w którym widać jaką siłę przebicia ma społeczność graczy na poczynania dewelopera. A Wy kupujecie skrzynki w grach?

Źródło: tweaktown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię