Strona głównaKonsoleTwórcy remastera Shadow of the Colossus pracują nad exclusivem na PS5

Twórcy remastera Shadow of the Colossus pracują nad exclusivem na PS5

Bluepoint to studio, które było odpowiedzialne za remake Shadow of Colossus na PS4. Tym razem pracuje nad kolejnym remakiem, ale już na konsolę PS5. Według zapowiedzi jest to bardzo duży tytuł.

Na razie nie zdradzono szczegółów, o który konkretnie tytuł chodzi. Jedno jest pewne w Bluepiont cieszą się jak dzieci z takiego obrotu spraw. W niedawnym wywiadzie z serwisem SemgentNetx, prezes firmy Marco Thrush wspominał, że kolejny remake będzie zdecydowanie bliższy sercu pracowników studia niż Shadow of the Colossus.

Zobacz: Control powstawał przez trzy lata z 30-milionowym budżetem

Thrush mówi:

Pierwotnie zremasterowaliśmy Shadow of the Colossus na PS3, następnie na PS4. To jedyny tytuł, nad którym pracowaliśmy dwa razy i jak do tej pory jest to nasze największe osiągnięcie. To czyni z niego nasz ulubiony tytuł. Nie mamy jednak wątpliwości, że nasz obecny projekt stanie się osiągnięciem, z którego jesteśmy najbardziej dumni.

Bluepoint to zespół którego specjalnością są remastery i remake’i gier. Oprócz Shadows of the Colossus ekipa zajmowała się God of War oraz Uncharted: Nathan Drake. Jest to studio obdarzone przez Sony największym zaufaniem, jeżeli chodzi o przenoszeniu tytułów ekskluzywnych na nowe konsole.

Zobacz: Apex Legends – do zgarnięcia darmowy skin inspirowany Star Wars: Fallen Order

Według plotek kolejnym remasterem nad jakim pracuje studio jest Demon’s Souls. Jednak w żadnej sposób nie zostało to oficjalnie potwierdzone. Niezależnie jednak od tego co to będzie, do premiery PS5 pozostał rok.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię