Strona głównaKonsoleTwórcy Smite, Paladins i Real Royale zarzucają Sony wsparcie cross-play tylko dla...

Twórcy Smite, Paladins i Real Royale zarzucają Sony wsparcie cross-play tylko dla lubianych deweloperów

Sony od jakiegoś czasu wspiera cross-play dla kilku wybranych tytułów na PS4. Niestety nie każdy deweloper dostąpił tego zaszczytu. Microsoft czy Nintendo nie robią z tym żadnych problemów, a w przypadku Sony trzeba walczyć i być na liście ulubionych. Hi-Rez Studios walczy o swoje chcąc pełnego wsparcia cross-play dla Smite, Paladins oraz Realm Royale.

Szef Hi-Rez Studios, Stewart Chisam napisał na Twitterze post skierowany do Sony z zapytaniem, kiedy zaczną wspierać cross-play dla wszystkich deweloperów gotowych na takie rozwiązania, a nie tylko dla wybranych. Podkreślił także, że wspieranie multiplatformowości gier pozwala wyciągnąć wymierne korzyści. Za przykład podaje, że cross-play dla Xbox i Switch spowodował, redukcję czasu oczekiwania na grę o 40% oraz poprawił dopasowanie graczy o 80%.

Zobacz: Apex Legends z milionem graczy w ciągu kilku godzin. Gra zaoferuje pełny cross-play

Zobacz: Rocket League na Playstation 4 otrzymuje cross-play z innymi platformami

I trudno nie przyznać Chisamowi racji. Wsparcie cross-play to przyszłość, do której Sony powinno się dostosować. To także wydłużenie życia tytułu, chociaż na tym może aż tak bardzo nie zależeć twórcom konsol. Teraz piłka jest po stronie Sony. Czy Japończycy podniosą rękawicę i staną na wysokości zadania? Zapewne wkrótce się przekonamy.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcetwitter
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię