Strona głównaKonsoleUbisoft przekonuje, że nowe konsole to ogromny skok jakościowy

Ubisoft przekonuje, że nowe konsole to ogromny skok jakościowy

Niektórzy już teraz są zdania, że PlayStation 5 i Xbox Scarlett nie zapewnią ogromnego skoku jakościowego w porównaniu z obecną generacją konsol. Innego zdania jest firma Ubisoft. Francuzi twierdzą, że różnice są ogromne.

Spójrzmy na to, co już wiemy o konsolach kolejnej generacji. Będą one wyposażone w procesor AMD Zen 2 oraz kartę graficzną AMD Navi. Oba te podzespoły prawdopodobnie już w tym momencie, chociaż jeszcze oficjalnie nie zadebiutowały, nie są najwydajniejszymi na rynku. Do tego dochodzi szybki dysk SSD, którego co prawda brakuje w obecnej generacji, ale na PC-tach nie jest niczym nadzwyczajnym (chociaż prawdopodobnie będzie obsługiwał PCIe 4.0). Między innymi na tej podstawie wiele osób twierdzi, że PlayStation 5 i Xbox Scarlett nie będą wielką zmianą w porównaniu z obecnymi urządzeniami. Czy słusznie?

Innego zdania jest firma Ubisoft, czyli ludzie, którzy prawdopodobnie znają się na swojej robocie. Jeden z dyrektorów studia – Alain Corre – w wywiadzie z The Telegraph powiedział, że jego zdaniem skok jakościowy będzie ogromny.

– Nie wiem, czy nowe konsole będą ostatnią generacją tego typu urządzeń, ale wiem, że stanowią ogromny jakościowy skok w porównaniu do konsol tej generacji. (…) Sony i Microsoft zaoferują wiele rozwiązań, dzięki którym nowe konsole będą niezwykle ekscytujące dla graczy – powiedział.

Konsole kolejnej generacji mają zadebiutować przed świętami 2020 roku. Ich ceny nie są jeszcze znane, ale według plotek i analityków będą kosztować około 400-500 dolarów. Prawdopodobnie zapewnią możliwość grania w rozdzielczości 4K i odświeżanie 120 Hz chociaż nie w tym samym czasie (albo 4K, albo 120 Hz).

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię