Strona głównaGryAktualnościUbisoft pozwał Apple i Google za sprzedaż podróbki Rainbow Six Siege

Ubisoft pozwał Apple i Google za sprzedaż podróbki Rainbow Six Siege

Ubisoft złożył pozew do sądu przeciwko Apple i Google, ponieważ jak twierdzi to co zrobiły obie firmy to kpina. Właściciele platform mobilnych sprzedają podróbkę Rainbow Six Siege na smartfony z iOS i Android.

Pozew przeciwko Apple i Google, prawicy Ubisoft złożyli 15 maja w Los Angeles w Kalifornii. Ubisoft stwierdza, że gra mobilna Area F2 narusza prawa autorskie do serii strzelanek Rainbow Six. Zarówno Google jak i Apple odmówimy usunięcia gry z App Store i Google Play.

Zobacz: W PlayStation 5 i Xbox Series X kluczowy jest procesor

Według informacji przekazanych przez serwis Bloomberg, Ubisoft wskazuje że podobieństwo obu tytułów jest tak duże, że nie można tego przeoczyć. Z kolei przeciwnicy dewelopera twierdzą, że szuka on sposobu żeby zwiększyć popularność Rainbow Six Siege i wyciągnąć więcej pieniędzy graczy.

Area F2 trafiła na do sprzedaży w zeszłym miesiącu w opisie gry możemy przeczytać:

W Area F2, pierwszej grze typu Close-Quarters Battle (AKA CQB) strzelającej na telefonie komórkowym, gracze walczą w ultrarealistycznych środowiskach jako napastnicy i obrońcy, grając jako jeden z szerokiego wyboru agentów, każdy z własnymi specjalnymi umiejętnościami. Wszystkie dachy i ściany mogą zostać wzmocnione lub zniszczone, co stanowi wyzwanie dla umiejętności i taktyki graczy, ponieważ każda ściana może stać się potencjalnym punktem wejścia.

Ubisoft twierdzi, że praktycznie każdy aspekt gry został skopiowany z Rainbow Six Siege, od ekranu wyboru operatora do końcowego ekranu z punktacją i wszystkim pomiędzy.

Zobacz: Fortnite zarobił aż miliard dolarów i to tylko na smartfonach

Jak na razie Google i Apple milczą w tej sprawie, podobnie jak deweloper Area F2 – Alibaba.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcebloomberg
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię