Strona głównaGryAktualnościŚwiat League of Legends zostanie wzbogacony o nowe komiksy i książki

Świat League of Legends zostanie wzbogacony o nowe komiksy i książki

W końcu, po wielu latach, Riot Games zdało sobie sprawę, że ma w swoich rękach ciekawe uniwersum, nad którym warto popracować. Zaczęło się od jednego komiksu, ale wkrótce świat League of Legends zostanie rozbudowany. Wreszcie!

Świat Runeterry jest ogromny i ciekawy. Pełno w nim bohaterów i stworów, które mogłoby występować na kartach komiksów, książek, seriali animowanych, a nawet filmów. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że do tej pory Riot Games nie wykorzystywało uniwersum League of Legends w odpowiedni sposób. Chociaż ma ono ogromny potencjał, to był on marnowany. Ale z tym już chyba koniec. Firma zapowiedziała sporo nowości, które powinny się spodobać miłośnikom LoL-a.

Zobacz: Spider-Man: Historia Insomniac Games z PS4 trafi na karty komiksu Marvela

Kilka tygodni temu informowaliśmy Was, że Riot Games nawiązuje współpracę z Marvelem, czego owocem jest komiks o Ashe. Nowela obrazkowa na tyle spodobała się fanom gry, że umowa między obiema firmami została poszerzona. Teraz w każdym miesiącu mamy dostawać przynajmniej jeden nowy komiks o bohaterach LoL-a. Riot Games zapowiedziało już rozszerzenie historii Zeda, a także nowe wątki w relacjach Garena i Lux.

Zobacz: Netflix pracuje nad serialem Resident Evil

Ale to nie wszystko. Już teraz trwają prace nad książkami w uniwersum League of Legends. Póki co nie znamy szczegółów, ale zapowiedź sama w sobie brzmi niezwykle ciekawie. Riot Games ma także rozwijać inne, alternatywne światy, np. Star Guardian czy też K/DA. I aż chce się powiedzieć – NO NARESZCIE!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię