Strona głównaGryAktualnościWiedźmin RPG - wstęp do klasycznej gry za darmo i po polsku

Wiedźmin RPG – wstęp do klasycznej gry za darmo i po polsku

Firma Copernicus Corporation udostępniła starter do papierowej wersji gry Wiedźmin RPG. Można go pobrać całkowicie za darmo i po polsku.

Copernicus Corporation to firma zajmująca się tłumaczeniem gry Wiedźmin RPG wydanej przez R. Talsorian Games. Twórców m.inn. Cyberpunka 2020. Tytuł w sierpniu 2018 roku trafił w ręce amerykańskich graczy i do dzisiaj jest dostępny wyłącznie w języku angielskim.

Zobacz: Wiedźmin 3 z historycznym osiągnięciem. Polska gra najwyżej w historii ocenianą przez graczy

Oryginał zbierał bardzo pozytywne recenzje. Gra jest polecana zarówno fanom Wiedźmina, jak i papierowych gier RPG.

Polska wersja gry miała powstać w ciągu 12 miesięcy, więc do jej premiery pozostało jeszcze trochę czasu. Firma Copernicus Corporation postanowiła już teraz za darmo udostępnić starter tytułu. W pełni przetłumaczony, ilustrowany i całkowicie za darmo.

Zobacz: Już za miesiąc Wiedźmin Geralt znów zapoluje na potwory

Całość składa się z 47 stron opisu zasad rozgrywki, tworzenia postaci oraz obszerny opis występujących w grze ras.

Wstęp do rozgrywki w papierowego Wiedźmina RPG jest dostępny pod tym adresem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

3 KOMENTARZE

  1. A ja jeszcze tylko dodam, że angielskojęzyczny podręcznik miał ukazać się w 2016 roku, więc nawet gdyby to była prawda, co podano o opóźnieniu polskiej edycji w newsach (a przypominam, że nie jest), to i tak CC byłoby do przodu z czasem w stosunku do oryginału jeszcze 😉

  2. Bardzo dziękuję za udostępnienie informacji o starterze do Witchera RPG, ale do artykułu wkradła się nieścisłość. Amerykański podręcznik był dostępny w sierpniu 2018 roku. Obiecałem, że wydamy Witchera RPG w ciągu roku. Jest koniec stycznia 2019 więc do wywiązania się z terminu mamy jeszcze mnóstwo czasu. A postaramy się zrobić to wcześniej. Pozdrawiam Andrzej Karlicki Copernicus Corporation

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię