Strona głównaWiadomościHardwareUSB 4 dwa razy szybszy niż USB 3.2 i kompatybilny z Thunderbolt

USB 4 dwa razy szybszy niż USB 3.2 i kompatybilny z Thunderbolt

W zeszłym tygodniu informowaliśmy was o zapowiedzi nowego standardu USB oznaczonego numerem 3.2. Teraz Intel zapowiada kolejny standard USB 4, który ma być dwa razy szybszy od 3.2. Szczegóły poniżej.

Zapowiadany podczas MWC 2019 standard USB 3.2 ma oferować przesyłanie danych z prędkością do 20 GB/s i pojawić się jeszcze w tym roku. Intel z kolei zapowiedział standard USB 4, który ma zapewniać transfer aż do 40 GB/s oraz być kompatybilny z Thunderbolt 3.

Intel zdecydował się udostępnić standard Thunderbolt 3 innym producentom na zasadzie otwartej licencji oraz integrację z USB 4. Możemy w tej sytuacji powiedzieć, że USB 4 będzie technologią łączącą oba standardy USB z Thunderbolt i stanie się jednym rozwiązaniem z ogromną prędkością przesyłu danych. Jest to bardzo słuszna koncepcja, standard USB jest o wiele bardziej powszechny niż Thunderbolt, dla którego na rynku jest obecnie zaledwie 463 certyfikowanych urządzeń.

Zobacz: Oznaczenia USB właśnie stały się jeszcze bardziej zakręcone

Na razie nie wiadomo nic więcej na temat nowej technologii, USB Promoter Group nie chce na razie zdradzać szczegółów. Te mamy poznać dopiero w połowie roku. Co ciekawe Intel zapowiedział, że nadal ma zamiar promować i wspierać kolejne wersję Thunderbolt, jednak nie wspomina nic o kompatybilności tego rozwiązania z USB 4.

Więcej na temat USB 4 powinniśmy się dowiedzieć podczas Computex Taipei 2019, które odbędą się na przełomie maja i czerwca.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceengadget
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię