Strona główna Konsole Uważajcie! Wystarczy prosta wiadomość, aby zepsuć PlayStation 4. Jak sobie z tym...

Uważajcie! Wystarczy prosta wiadomość, aby zepsuć PlayStation 4. Jak sobie z tym poradzić?

- Reklama -

Posiadacze PlayStation 4 mają poważny problem. Wystarczy, że ktoś wyśle im prostą wiadomość, aby zbrickować konsolę. W takiej sytuacji może nie obejść się bez przywrócenia ustawień fabrycznych konsoli, czyli usunięcia wszystkich pobranych gier. Co gorsze, Sony kompletnie nie radzi sobie z tym problemem. 

O sprawie już pisaliśmy. Niestety, wygląda na to, że sprawa staje się coraz bardziej poważna. Zacznijmy od tego, że wystarczy otrzymać prostą wiadomość na nasze konto PlayStation 4, aby konsola permanentnie się zawiesiła. Wiadomości nawet nie trzeba otwierać. Nie zawsze pomoże też usunięcie jej za pomocą aplikacji mobilnej (chociaż u niektórych działa). Sprawa jest cholernie poważna. 

Co gorsze, Sony kompletnie sobie z tym nie radzi. Jeden z użytkowników Reddita napisał, że wiadomość otrzymał od rywali w trakcie meczu Rainbow Six: Siege. Oczywiście uszkodziło to system operacyjny konsoli i mecz przegrał. Co stało się z winowajcami? Kompletnie nic! Co więcej, udało im się wbić platynę. To pod dużym znakiem zapytania stawia szczelność systemów Sony i Ubisoftu. 

Jeśli jeszcze nie otrzymaliście felernej wiadomości, to możecie się przed nią zabezpieczyć. W ustawieniach prywatności musicie zaznaczyć opcję, dzięki której wiadomości będziecie otrzymywać tylko od znajomych. Jeśli padliście ofiarą żartownisiów, których największym życiowym osiągnięciem jest psucie zabawy innym, to jest kilka sposób, aby sobie z tym poradzić: 

  1. Możecie spróbować usunąć wiadomość z poziomu aplikacji mobilnej. Niektórym użytkownikom to pomogło, ale nie u każdego to działa.
  2. Możecie uruchomić konsolę w trybie bezpieczeństwa. W tym celu musicie włączyć urządzenie przez 7 sekund przytrzymując przycisk na obudowie. Jeśli się to uda, to w ten sposób spróbujcie usunąć wiadomość. Pamiętajcie, że w trybie bezpieczeństwa nie działają pady bezprzewodowe. Konieczne jest podłączenie kablem.
  3. Jeśli powyższy sposób też nie pomógł, to w trybie bezpieczeństwa wejdźcie w opcje systemowe i wybierzcie odbudowę bazy danych. Konsola usunie pliki tymczasowe, ale na szczęście w pamięci pozostaną pobrane gry i stany zapisów.
  4. Jeśli i to nie pomoże, to konieczne będzie przywrócenie ustawień fabrycznych i instalowanie wszystkiego na nowo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE