Strona głównaWiadomościHardwareRynek zalewają fałszywe karty graficzne. Nie sposób je rozpoznać

Rynek zalewają fałszywe karty graficzne. Nie sposób je rozpoznać

Wygląda na to, że na rynku pojawia się coraz więcej fałszywych kart graficznych. Jednak najgorsze w tym wszystkim jest to, że na pierwszy rzut oka nie sposób ich rozpoznać. Jeśli fałszywka trafi do Waszego komputera, to dowiecie się o tym dopiero uruchamiając odpowiedni program. 

Fałszywe karty graficzne stają się poważnym problemem. Może jeszcze trudno mówić o jakiejś epidemii, ale pojawia się coraz więcej “oszukanych” konstrukcji. Niestety, trudno je rozpoznać. Na ten moment nie ma sposobu, aby poznać fałszywkę po samej obudowie. O fakcie zakupienia takiego urządzenia dowiemy się dopiero wtedy, gdy już będzie w naszym komputerze i włączymy program GPU-Z.  

Program doczekał się aktualizacji, dzięki której potrafi rozpoznawać już fałszywe układy graficzne, w tym takie konstrukcje jak: G84, G86, G92, G94, G96, GT215, GT216, GT218, GF108, GF106, GF114, GF116, GF119, GK106. Pytanie skąd one w ogóle się wzięły? Wszystkiemu winni są – ponownie – miłośnicy kryptowalut. Górnicy starają się zminimalizować starty, przez co kombinują z posiadanymi już kartami graficznymi. 

Jakby tego było mało PUBG Corp. Informowało ostatnio, aby nie instalować najnowszych sterowników Nvidia GeForce, bo powodują one problemy z działaniem gry. Sporo użytkowników donosi też o licznych problemach z RTX-ami 2080 i 2080 Ti, które nie działają prawidłowo. Nvidia na razie milczy w tej sprawie, ale prawdopodobnie tutaj również winne są wadliwe sterowniki.

Wygląda na to, że rynek kart graficznych ma spory problem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

3 KOMENTARZE

  1. Dzieciak dzwoni po karte graficzną i wpieprzasz mu podróbe 🙂
    Na głupich bachorach łatwo sie dorobić w tych czasach, sam jakbym miał okazję to bym je wydymał na czym tylko się da.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię