Strona główna Wiadomości Hardware Rynek zalewają fałszywe karty graficzne. Nie sposób je rozpoznać

Rynek zalewają fałszywe karty graficzne. Nie sposób je rozpoznać

- Reklama -

Wygląda na to, że na rynku pojawia się coraz więcej fałszywych kart graficznych. Jednak najgorsze w tym wszystkim jest to, że na pierwszy rzut oka nie sposób ich rozpoznać. Jeśli fałszywka trafi do Waszego komputera, to dowiecie się o tym dopiero uruchamiając odpowiedni program. 

Fałszywe karty graficzne stają się poważnym problemem. Może jeszcze trudno mówić o jakiejś epidemii, ale pojawia się coraz więcej “oszukanych” konstrukcji. Niestety, trudno je rozpoznać. Na ten moment nie ma sposobu, aby poznać fałszywkę po samej obudowie. O fakcie zakupienia takiego urządzenia dowiemy się dopiero wtedy, gdy już będzie w naszym komputerze i włączymy program GPU-Z.  

Program doczekał się aktualizacji, dzięki której potrafi rozpoznawać już fałszywe układy graficzne, w tym takie konstrukcje jak: G84, G86, G92, G94, G96, GT215, GT216, GT218, GF108, GF106, GF114, GF116, GF119, GK106. Pytanie skąd one w ogóle się wzięły? Wszystkiemu winni są – ponownie – miłośnicy kryptowalut. Górnicy starają się zminimalizować starty, przez co kombinują z posiadanymi już kartami graficznymi. 

Jakby tego było mało PUBG Corp. Informowało ostatnio, aby nie instalować najnowszych sterowników Nvidia GeForce, bo powodują one problemy z działaniem gry. Sporo użytkowników donosi też o licznych problemach z RTX-ami 2080 i 2080 Ti, które nie działają prawidłowo. Nvidia na razie milczy w tej sprawie, ale prawdopodobnie tutaj również winne są wadliwe sterowniki.

Wygląda na to, że rynek kart graficznych ma spory problem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

3 KOMENTARZE

  1. Dzieciak dzwoni po karte graficzną i wpieprzasz mu podróbe 🙂
    Na głupich bachorach łatwo sie dorobić w tych czasach, sam jakbym miał okazję to bym je wydymał na czym tylko się da.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE