Advertisement
Strona głównaGryAktualnościValorant – gry rankingowe już dostępne!

Valorant – gry rankingowe już dostępne!

W końcu się stało! Riot Games oficjalnie uruchomiło gry rankingowe w grze Valorant. Udało się to zrobić pomimo sporych problemów po wydaniu patach 1.02.

Gra Valorant oficjalnie zadebiutowała 3 czerwca. Jednak od początku nie były dostępne gry rankingowe. Twórcy tłumaczyli, że chcą wszystko dokładnie sprawdzić i zapewnić odpowiednią stabilność, między innymi serwerów. Dlatego na mecze rankingowe musieliśmy czekać aż 3 tygodnie. W końcu, razem z patchem 1.02 miały zostać wprowadzone do gry. Niestety, nie obyło się bez problemów.

W momencie wprowadzenia aktualizacji 1.02 Riot Games zapowiedziało, że rankedy zostaną uruchomione w ciągu mniej więcej 24 godzin. Szybko okazało się, że tego terminu prawdopodobnie nie uda się dotrzymać. W grze odkryto krytyczny błąd, przez który gracze odradzali się na respie przeciwników. W takim wypadku uruchamianie gier rankingowych nie wchodziło w grę. Niektórzy mówili nawet, że usunięcie błędu może potrwać tydzień. Na szczęście nie musieliśmy aż tak długo czekać.

Valorant

Rankedy już działają!

Gry rankingowe zostały uruchomione dzisiaj nad ranem! Oficjalny profil Valorant Polska na Twitterze poinformował o tym fakcie dokładnie o godzinie 6:00 czasu polskiego. To oznacza, że możecie już ruszać na serwery i walczyć o jak najwyższe oznaczenia. Pamiętajcie, że postęp z wersji beta został całkowicie skasowany, więc wszystko zaczynacie od nowa.

Valorant – jakie rangi?

W Valorant występuje w sumie 8 rang – Iron, Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond, Immortal oraz Radiant. Pierwsze siedem ma dodatkowo po trzy poziomy, przy czym Iron 1 jest rangą niższą niż Iron 3. Najwyższym odznaczeniem jest Radiant, co na język polski tłumaczone jest jako Promienisty. W meczach ze znajomymi możecie grać nawet pełną piątką, ale pod warunkiem, że różnice między Wami nie są zbyt duże. Maksymalnie mogą one wynosić 2 rangi, więc osoba z Goldem 2 może zagrać z kimś z Bronze 2 oraz Diamond 2, ale nie dalej.

Valorant - rangi

Do odblokowania trybu rankingowego musicie rozegrać przynajmniej 20 meczów nierankingowych. Zdobyta ranga nie będzie wyświetlana po 2 tygodniach nieaktywności, ale nie oznacza to, że ją tracicie. Po powrocie do gry i wygranym meczu ponownie pojawi się ona przy Waszym koncie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię