Strona głównaGryAktualnościValorant – kolejna aktualizacja wprowadzi ważną funkcję

Valorant – kolejna aktualizacja wprowadzi ważną funkcję

Chociaż gra Valorant oficjalnie zadebiutowała w pełnej wersji, to nie oznacza to, że jest to produkt w pełni gotowy. Twórcy cały czas pracują nad nowymi elementami i funkcjami. Jedna z nich zostanie dodana w najbliższej aktualizacji.

Faktem jest, że Valorant zadebiutował w pełnej wersji i tym samym stał się dostępny dla wszystkich chętnych graczy. Ale czy gra jest produktem pełnym i skończonym? Na pewno nie. Po pierwsze, trudno o takiej mówić w przypadku gry usługi, a tym przecież strzelanka Riot Games jest. Po drugie, po planowanych zmianach i aktualizacjach widać, że wciąż brakuje jej wielu elementów, które dopiero zostaną dodane. Gracze na ten przykład domagali się funkcji poddawania meczu i wkrótce ją dostaną.

Valorant

Valorant – funkcja poddawania meczu

Gracze proszą Riot Games o dodanie wielu rzeczy do gry Valorant. Niektórzy chcieliby, wzorem CS:GO, móc wybrać mapę przed rozpoczęciem wyszukiwania meczu. Inni domagali się dodania funkcji, dzięki której dałoby się poddać mecz przed jego oficjalnym zakończeniem. Nie wiem co z tymi pierwszymi, ale prośby tych drugich zostały wysłuchane. Riot Games, w poście na oficjalnym blogu gry, potwierdziło, że w aktualizacji 1.02 zostanie dodana funkcja poddawania meczu.

Na ten moment nie wiemy, jak dokładnie zostanie on zrealizowana. Możemy się jedynie domyślać, że będzie działać podobnie jak CS:GO lub League of Legends, czyli za pośrednictwem głosowania. Większość graczy z drużyny będzie musiała być za poddaniem meczu, aby ten rzeczywiście został zakończony przed czasem. Co prawda nie zostało to potwierdzone przez Riot Games, ale oczywistym wydaje się fakt, że poddany mecz będzie traktowany jako przegrany. Tym samym spadnie nasz MMR, a być może nawet ranga.

Po co poddawać mecz?

Ktoś może się zastanawiać – ale po co poddawać mecz? Możliwości jest wiele. Można przegrywać 10:0 czy nawet 12:0 i nie mieć dalszej ochoty na rozgrywanie spotkania. Po co tracić czas, gdy wiadomo, że mecz jest przegrany?! Może się też zdarzyć sytuacja, że jeden z graczy wyjdzie z meczu i walka 4 na 5 nie ma sensu. Możliwości jest naprawdę wiele. Lepiej tego typu funkcję mieć, niż nie mieć, prawda? Aktualizacja 1.02 prawdopodobnie zostanie wprowadzona w tym tygodniu, a wraz z nią do gry wrócą mecze rankingowe.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię