Advertisement
Strona głównaGryAktualnościValorant – przeciwnicy ich oszukali i zmusili do poddania gry

Valorant – przeciwnicy ich oszukali i zmusili do poddania gry

Jeśli gracie w Valoranta, to musicie uważać na przebiegłych przeciwników. W produkcji Riot Games pojawił się dziwny, a przede wszystkim oszukańczy trend, przez który nieświadomi gracze mogą poddać mecz.

Jeden z graczy poskarżył się na Reddicie, że w trakcie meczu w grze Valorant został oszukany przez przeciwników. Nie chodzi jednak o to, że w drużynie oponentów byli cheaterzy czy nawet jeden cheater, chociaż fortel był z tym związany. W trakcie spotkania na czacie meczu pojawiła się wiadomość o następującej treści:

– Z powodu niedawnych zgłoszeń członek zespołu Riot Games powziął akcje przeciwko graczowi w tym meczu. Z powodu polityki Vanguard spotkanie to nie będzie branie pod uwagę w rankingu. Proszę grać normalnie przez resztę meczu.

Widzicie w tym coś podejrzanego? Podejrzewam, że większość osób nie dałaby się nabrać, ale jednak zdarzyło się kilka, które uwierzyły w komunikat. Skoro mecz nie będzie brany pod uwagę w rankingach Valorant, to jedna z drużyn nie chciała tracić czasu i postanowiła się poddać. Szybko przekonali się, że zostali oszukani. Mecz został im zaliczony jako porażka i stracili punkty ELO. Jeden z graczy nawet stracił z tego powodu rangę. Naprawdę ktoś dał się tak nabrać…

Oszustwa w Valorant

Sposób oszustwa był prosty. Jeden z zawodników drużyny przeciwnej sam wysłał tego typu wiadomość, wcześniej poprzedzając ją dużą liczbą pustych linii. Dzięki temu nie było widać, że została napisana właśnie przez niego. Prawda, że proste?

Valorant cheater

W rzeczywistości, gdy system Vangaurd wykryje cheatera w meczu Valorant, spotkanie zostaje automatycznie przerwane. Na ekranach wszystkich graczy pojawi się komunikat na czerwonym tle o wykryciu oszusta. Dlatego nigdy nie możecie wierzyć w wiadomości pojawiające się na czacie. Pracownicy Riot Games nie komunikują się z graczami w ten sposób. Jeśli widzicie taką lub podobną informację, to prawdopodobnie została ona wysłana przez jednego z graczy i jest próbą oszustwa. Najlepiej zgłosić takiego użytkownika, nawet jeśli nie daliście się nabrać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię