Advertisement
Strona głównaGryAktualnościValorant – Riot Games słucha graczy i usprawnia system Vanguard

Valorant – Riot Games słucha graczy i usprawnia system Vanguard

Vanguard od premiery gry Valorant budzi ogromne kontrowersje. System anticheat okazał się niezwykle agresywny i nie tylko włącza się wraz ze startem systemu, ale potrafi blokować różne sterowniki czy programy. Na szczęści twórcy słuchają graczy i wprowadzają kolejne zmiany.

Na oficjalnym blogu Valorant pojawił się długi wpis, w którym twórcy gry omawiają najważniejsze aspekty gry. Wśród nich pojawiła się też informacja na temat systemu anticheat o nazwie Vangaurd. Wygląda na to, że Riot Games słucha graczy, bo wprowadzone zostały kolejne już zmiany, dzięki którym system ma być trochę mniej agresywny.

– Słyszeliśmy od graczy opinie, że Vanguard jest zbyt rygorystyczny w swoim podejściu do bezpieczeństwa, dlatego wybieramy inne podejście. Od ubiegłego tygodnia rozszerzono kompatybilność Vanguard z wrażliwymi pakietami oprogramowania. Chociaż niewielka liczba sterowników jest nadal zablokowana, odtąd prawie całe oprogramowanie, które wcześniej było blokowane, będzie działało poprawnie na komputerach chronionych przez Vanguard – napisał Paul Chamberlain, szef działu odpowiedzialnego za Vanguard.

Jednocześnie usłyszeliśmy zapewnienie, że to nie koniec prac nad systemem i w przyszłości wprowadzone zostaną kolejne usprawnienia. Mechanizm ma działać dobrze z każdym oprogramowaniem, które nie służy do oszukiwania w grze, nawet najbardziej rzadkimi sterownikami. Chamberlain zapewnił, że prędzej wyłączą Valorant niż każą nam wyłączyć nasze aplikacje. Jednocześnie poprosił o dalsze informacje z naszej strony, bo tylko dzięki temu mogą pracować nad poprawą Vanguarda.

Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, że Vanguard po prostu działa. Zaledwie wczoraj Riot Games informowało, że zbanowanych zostało prawie 9 tys. graczy, którzy dopuszczali się oszustw w Valorancie. To cieszy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię