Advertisement
Strona głównaGryAktualnościZgłosiłeś cheatera i dostał bana? Valorant o tym poinformuje

Zgłosiłeś cheatera i dostał bana? Valorant o tym poinformuje

Wygląda na to, że w grze Valorant pojawiła się nowa funkcja. Teraz, gdy zgłoszony przez Ciebie cheater zostanie zbanowany, gra Cię o tym poinformuje. Funkcja została dostrzeżona przez znanego streamera – Ninję.

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że walka z cheaterami jest trochę jak walka z wiatrakami. Prawdopodobnie nigdy się nie skończy i żadna ze stron nie będzie w stanie ogłosić swojego zwycięstwa. Nie oznacza to, że walczyć nie trzeba. Twórcy gier tworzą coraz bardziej skomplikowane zabezpieczenia, które mają zniechęcić potencjalnych oszustów. Jednak równie ważną rolę odgrywają w tym wszystkim użytkownicy, którzy sami z siebie zgłaszają podejrzane zachowania. W tym wypadku warto ich powiadomić, że dany użytkownik został zbanowany, aby czuli, że ich działanie coś dało. Właśnie na to możemy liczyć w Valorant.

Valorant

Valorant prawdę Ci powie

Właśnie taki system wprowadziło Riot Games w grze Valorant. Wygląda na to, że jeśli zgłosimy jakiegoś cheatera i ten zostanie zbanowany, to gra nas o tym poinformuje. Zostało to zauważone przez Tylera ‘Ninja’ Blevinsa, który na swojego Twittera wrzucił zdjęcie, na którym widać tego typu komunikat. Z uzyskanych informacji wynika, że powinna się na nim znajdować jeszcze informacja o tym, który dokładnie użytkownik został wykluczony z gry.

Czy to coś nowego? Zdecydowanie nie. Podobny mechanizm działa w wielu innych grach, jak chociażby Rocket League czy nawet Counter-Strike: Global Offensive, gdzie możemy nawet ocenia dema podejrzanych graczy i wydawać własne wyroki. To z pewnością miły dodatek, bo jako uczciwi gracze czujemy, że nasze zgłoszenia nie przepadają w próżni. W ten sposób wiemy, że raport rzeczywiście są sprawdzane i działają. Wiemy, że jesteśmy w stanie zrobić coś, co poprawi jakość rozgrywki. To bardzo ważne. W innym wypadku gracze szybko mogliby się zniechęcić i zaprzestać zgłaszania podejrzanych graczy, a z czasem nawet porzucić grę, w której co chwilę trafialiby na oszustów.

Valorant to darmowa strzelanka Riot Games, w której uczestniczymy w meczach 5 na 5. Gra została podzielona na 6-miesięczne epizody oraz 2-miesięczne akty, po których do gry dodawana będzie nowa postać. Valorant możecie pobrać z oficjalnej strony.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię