Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 - za kilka dni mamy poznać cenę konsoli

PlayStation 5 – za kilka dni mamy poznać cenę konsoli

Jeśli wierzyć najnowszym plotkom, to jeszcze w tym miesiącu poznamy oficjalną cenę i datę premiery PlayStation 5. Sony ma też rozpocząć zbieranie przedpremierowych zamówień na konsolę nowej generacji.

Chociaż znamy już oficjalną specyfikację PlayStation 5 i zobaczyliśmy sporo gier, które trafią na konsolę, to wciąż brakuje odpowiedzi na dwa ważne pytania. Po pierwsze, nie wiemy kiedy dokładnie urządzenie trafi do sprzedaży. Sony zdradziło, że stanie się to w okresie przedświątecznym. Bazując na wcześniejszych premierach możemy domniemywać, że na sklepowe półki PS5 trafi pod koniec listopada. Ale to nadal nie jest dokładna data. Po drugie, co chyba nawet ważniejsze, wciąż tajemnicą pozostaje cena. Mówi się o 399 dolarach za wersję bez napędu i 499 dolarach z wariant z Blu-ray 4K Ultra HD. Ale znowu, to nic oficjalnego.

PlayStation 5 poziomo

W lipcu poznamy cenę PlayStation 5?

Roberto Serrano – były redaktor naczelny serwisu 4news.it – twierdzi, że już 13 lipca Sony oficjalnie ogłosi nie tylko datę premiery konsoli PlayStation 5, ale także zdradzi cenę urządzenia. W ostatnim czasie to on jako pierwszy ujawnił datę rozpoczęcia The Future of Gaming, więc prawdopodobnie ma dobre źródła informacji w japońskiej korporacji. Pamiętajcie jednak, że to nadal tylko plotki i tak należy je traktować.

Ciekawie w tym wszystkim brzmi zapowiedź, według której Sony nie zorganizuje z tej okazji oficjalnego streama czy też pokazu. Wszystkie informacje mają zostać ujawnione na oficjalnym blogu PlayStation. Wydaje się to trochę mało prawdopodobne. W końcu wiele osób czeka na ogłoszenie oficjalnej daty premiery, a przede wszystkim ceny PlayStation 5. Poza tym miałyby ruszyć zamówienia przedsprzedażowe. Ograniczenie się do zwykłego wpisu na blogu brzmi miało prawdopodobnie. Ale czy to oznacza, że tak właśnie nie będzie? Oczywiście, że nie. Czas pokaże, na co zdecyduje się Sony i czy 13 lipca rzeczywiście będzie tak ważną datą dla fanów PlayStation.

Miejmy nadzieję, że powyższe informacje są prawdziwe. Oznaczałoby to, że Sony wrzuciło kolejny bieg i znacząco przyspieszyło. Przez wiele miesięcy nie znaliśmy gier na PlayStation 5 ani nawet wyglądu konsoli. Teraz Japończycy mogą wyprzedzić Microsoft i jako pierwsi ujawnić cenę oraz datę premiery.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię