Na nadchodzący piątek Epic Games przygotowało dla graczy Fortnite niespodziankę. W grze wyświetlane będą filmy Christophera Nolana, między innymi Incepcja, Batman: Początek oraz The Prestige. Niestety, nie obejrzymy ich w Polsce.

Fortnite to już nie tylko gra. Możemy się śmiać z produkcji Epic Games, że jest dziecinna, ale fakty są takie, że to światowy fenomen. Fortnite to już nie tylko gra, ale wręcz zjawisko kulturowe i społeczne. To przecież w niej mogliśmy oglądać cyfrowe koncerty wielu gwiazd, między innymi Travisa Scotta czy też Marshmello. W grze Epic Games mogliśmy też po raz pierwszy zobaczyć nowy trailer filmu Tenet. Ale to nie koniec tego typu wydarzeń.

Film wyświetlany w Fortnite

Epic Games ogłosiło, że w najbliższy piątek (26 czerwca) gracze – w ramach Królewskiej Imprezy – będą mogli obejrzeć w Fortnite jeden z filmów Christophera Nolana. Do wyboru są między innymi: Incepcja, Batman Początek oraz The Prestige (Prestiż). Wybór produkcji uzależniony jest od regionu graczy. Szybko udałem się na stronę wydarzenia, aby sprawdzić, co obejrzą użytkownicy z Polski. Jakież było moje rozczarowanie, gdy okazało się, że musimy obejść się smakiem.

Czemu nie w Polsce?

Tak, w Polsce nie da się obejrzeć żadnego z tych filmów. Znaczy się… możecie je obejrzeć, ale na Netflixie lub innym serwisie streamingowym (o ile są tam dostępne), ale nie w Fortnite. Dlaczego? Nie znamy oficjalnego powodu, ale możemy się jedynie domyślać, że w grę wchodzą kwestie praw do dystrybucji. Prawdopodobnie Epic Games nie udało się dogadać z firmą lub firmami, które dysponują prawem do wyświetlania wyżej wymienionych filmów w naszym kraju. Szkoda, bo choć sam nie gram w Fortnite’a to tego typu wydarzenie byłoby ciekawe.

Fortnite - Królewska Impreza

Jeśli zamierzacie skorzystać z VPN-ów i tym podobnych obejść (nie polecamy, bo to złamaniu regulaminu), to przynajmniej pamiętajcie, że filmów wyświetlanych w Fortnite nie można streamować. Byłoby to złamanie prawa antypirackiego. Pokaz odbędzie się na Królewskiej Imprezie na Dużym Ekranie, który znajduje się po lewej stronie mapy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię