Strona głównaGryAktualnościW USA głupota goni głupotę - gry znikają z telewizji i półek...

W USA głupota goni głupotę – gry znikają z telewizji i półek sklepowych

Potężne firmy zmieniają swoją politykę względem gier wideo. 

Wygląda na to, że liczne sprzeciwy i kontrargumenty wygłaszane regularnie przez członków branży gier nie zmieniły zbyt wiele. Pojawiają się pierwsze, poważne konsekwencje przemówienia Donalda Trumpa.

Zobacz: Naukowcy: Gry powodują przemoc tak samo, jak banany wpływają na samobójstwa

Najpierw na obwinianie gier wideo w kontekście ostatnich strzelanin w Stanach Zjednoczonych zareagował Walmart. Jak informuje Vice Games, pracownicy otrzymali nowe zasady obowiązujące w popularnej sieci sklepów. Dostali listę plakatów do usunięcia ze sklepów oraz wersji demonstracyjnych, które nie powinny stać już na widoku. Co więcej, wszyscy pracownicy mają też wstrzymać się od udziału w wydarzeniach związanych z grami wideo.

W kontekście Walmartu najzabawniejszy jest oczywiście fakt, co potwierdza również samo Vice Games, że sklep wciąż na tych samych zasadach ma sprzedawać broń oraz amunicję.

O drugim precedensie na Twitterze poinformował znany członek esportowej społeczności, Rod „Slasher” Breslau. Jak się okazało z jego postu, ESPN zdecydowało się na odwołanie swojej transmisji z X Games Apex Legends Invitational na kanale ESPN 2 z szacunku do ofiar oraz osób dotkniętych przez masowe strzelaniny.

W tym konkretnym przypadku ma to na szczęście trochę mniejsze znaczenie. Po pierwsze, retransmisja ma zostać przesunięta na inny termin. Po drugie, sam Invitational odbył się w zeszły weekend. Większość fanów wie już, że na turnieju triumfował TSM, a sam ESPN wciąż powinien spełnić swoje zadanie w późniejszej dacie, przedstawiając temat esportu szerszej grupie odbiorców.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePPE
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię