Advertisement
Strona głównaWiadomościRozrywkaWarner Bros. sprzedaje dział gier. EA wśród firm zainteresowanych kupnem

Warner Bros. sprzedaje dział gier. EA wśród firm zainteresowanych kupnem

AT&T, aktualny właściciel Warner Bros. Interactive Entertainment, szuka nabywcy. Umowa może opiewać na 4 miliardy dolarów, a wśród zainteresowanych – największe ryby w branży gier.

Swoje zainteresowanie kupnem WB Interactive Entertainment wyraziły między innymi Electronic Arts, Take-Two oraz Activision Blizzard. Póki co jednak daleko do jakiegokolwiek porozumienia. Wiele z gier, które mogłyby się stać przedmiotem transakcji, jest powiązanych z własnością intelektualną Warner Bros., w tym Batman, Harry Potter i The Lego Movie. Oznacza to, że ewentualna umowa musiałaby dotyczyć nie tylko sprzedaży samego studia deweloperskiego, ale także odpowiedniego zarządzenia prawami autorskimi – tak, by WB dalej mogło czerpać korzyści z powstających potem tytułów.

Zobacz: Matrix – WB chce wznowić prace na planie 4. części filmu

Oprócz tego na szali są jeszcze gry takie jak Mortal Kombat czy Middle-earth: Shadow of War. Cała transakcja ma spowodować zmniejszenie długów WB, sięgających 200 miliardów dolarów. Warner Bros. Interactive Entertainment stało się własnością AT&T po tym, jak firma kupiła studio Time Warner w 2018 roku.

Kto Waszym zdaniem zrobiłby najlepszy użytek z zakupionej w ten sposób firmy?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię