Strona główna Gry Aktualności Jesteś uzdolniony? Możesz stworzyć muzykę do Watch Dogs Legion

Jesteś uzdolniony? Możesz stworzyć muzykę do Watch Dogs Legion

Ubisoft zwrócił się do fanów, którzy są uzdolnienia muzycznie. Francuskie studio chce, aby to oni pomogli stworzyć ścieżkę dźwiękową do gry Watch Dogs Legion. W tym celu podjęli współpracę z hitRECord, czyli firmą należącą do aktora Josepha Gordona-Levitta.

Jesteś uzdolniony muzycznie? No to masz szansę stworzyć muzykę do gry Watch Dogs Legion. Nie dość, że można się tych chwalić na prawo i lewo, to jeszcze dobrze wygląda to w CV. Ale na tym nie koniec. Za każdą w pełni ukończoną piosenkę autorzy otrzymają 2 tys. dolarów, co aktualnie daje kwotę około 7500 zł. Nie jest to może majątek, ale lepsze to niż nic.

– Od samego początku chcieliśmy, aby fani i nasza społeczność tworzyli nasze gry razem z nami – powiedział Clint Hocking, dyrektor kreatywny Watch Dogs Legion.

Jakiego rodzaju muzyka interesuje Ubisoft? Wszystko od hip hopu, przez muzykę elektroniczną, na punku i metalu kończąc. Utwory mają być odgrywane w radiach samochodowych w grze, przenośnych odtwarzaczach muzycznych czy też boomboxach, ustawionych na ulicach wirtualnego Londynu. W skrócie – co chwilę będziemy je słyszeć w grze, więc to kolejny powód, dla którego warto zaangażować się w projekt.

Zobacz: Oto pierwszy singiel kapeli Johhny’ego Silverhanda z Cyberpunk 2077

W sumie hitRECord ma stworzyć 10 piosenek. Co ważne, nie będzie tak, że wybiorą po prostu najlepsze utwory, stworzone przez fanów. O nie! Powstanie specjalnie przestrzeń w Internecie, dzięki której poszczególni artyści będą mogli pracować na swoich dziełach. Oznacza to, że jedna stworzona i finalnie wykorzystana w grze piosenka może mieć kilku lub nawet kilkunastu autorów. Ktoś doda główną melodię, ktoś inny basy, a jeszcze ktoś inny słowa. Nad wszystkim będzie czuwać firma aktora Josepha Gordona-Levitta.

Watch Dogs Legion zadebiutuje 6 marca 2020 roku w wersji na PS4, XOne oraz PC (Epic Games Store i Uplay). Na Steamie gra pojawi się dopiero po roku od premiery.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE